Skocz do zawartości

Strzelanie w korbie / pedałach, niezależnie od roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Mam aktualnie dwa rowery (Cube Attention SL z 2021 oraz Lazaro Aero też z 2021). W obu rowerach (a także w moim poprzednim) po jakimś czasie użytkowania pojawia mi się zawsze ten sam problem. Jest to strzelanie w okolicach korby / pedałów (raczej z lewej strony).

Zamieszczam link do nagrania, jak to brzmi: link

To strzelanie miałem w każdym rowerze, który użytkowałem dłużej. Rzecz jasna, każdy z rowerów ma inne pedały, inne korby itd. Mimo to, problem się powtarza i jest to dokładnie to samo strzelanie.

Jak sądzicie, co to może być?

Odnośnik do komentarza

Tym smarowaniem haka to jestem zaskoczony. Nigdzie do tej pory na to nie trafiłem na żadnym forum, filmie. Nie pamiętam czy ściągałem swój hak ale to możliwe i raczej zapamiętał bym że był smarowany.

Wracając do problemu to faktycznie może być wszystko (szprycha, śruby baryłkowe od tarcz korb, sztyca, siodełko. Można oddać do serwisu ale 50/50 bo najczęściej jednak problem znajdywali w końcu sami użytkownicy. Stawiam na pedał, jego mocowanie w korbie.

https://roweroweporady.pl/f/topic/7446-trzaski-przy-pedałowaniu-w-nowym-rowerze-kross-level/#comment-52803

https://roweroweporady.pl/f/topic/3571-cykanie-przy-pedałowaniu/

Żartując, przyczyna to rozwiązany but i dyndające sznurówki na szczęście w lewym bucie bo nie chciał bym by mi to padło w korbę i łańcuch.

 

Odnośnik do komentarza

Na początek wsłuchaj się gdzie to jest...

1. Zerknij i przeczyść pedały, nie chodzi o same łożyska, a zwyczajnie nawet jeśli gwint nie jest oczyszczony, to może powodować strzały... Najlepiej wykręć, wyczyść i wkręć...

2. Dociśnij po wyczyszczeniu też motyle od kół.

3. Jak @jajacek napisał przeczyć i dobrze nasmaruj tylną przerzutę.

Jeśli nadal strzela, to na stojąco pokręć i zobacz czy strzela, jeśli tak to faktycznie coś z korbą może być nie tak...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...