Skocz do zawartości

Jestem w kropce z wyborem, pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak, dla kogoś kto jeździ agresywnie, MTB jest trochę lepszy. Na crossie chciałem raz pod skosem skoczyć na krawężnik i przeceniłem możliwości co zakończyło się spektakularną glebą :) opona się nie ugięła bo nie da się jeżdzić na 35 mm na niskim ciśnieniu. Na MTB mi się to nigdy nie zdarzyło. Ale też z crossa nie ma takiego wybicia jak z MTB. No i na mtb spokojnie zjadę po mniejszych schodach, a na crossie wolałbym nie próbować :) Z tym że jak włożymy do crossa opony 2 cale to będzie blisko remisu. Tylko w rzadkim przypadku przyda nam się wolna kompresja w amorze MTB, który się ugnie ale nie odbije nam w pysk jak uginacz w crossie.

Odnośnik do komentarza

Sens w tym, że do tej pory byłem zadowolony z crossa, jednak ograniczał mnie tylko do betonu, trochę więcej piachu i robiło się niebezpiecznie przy większych prędkościach. Wiem, że mając mtb i takie uniwersalne opony jak koledzy wyżej napisali, będę miał więcej możliwości. Szerokość opon teraz mnie interesuje, w fajnej cenie są hurricane ale 2,25 szerokość i nie wiem czy te czy węższe continentale 2,0. Węższe mniejszy opór, ale może i słabsza przyczepność w terenie ?

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Danley napisał:

Sens w tym, że do tej pory byłem zadowolony z crossa, jednak ograniczał mnie tylko do betonu, trochę więcej piachu i robiło się niebezpiecznie przy większych prędkościach. Wiem, że mając mtb i takie uniwersalne opony jak koledzy wyżej napisali, będę miał więcej możliwości. Szerokość opon teraz mnie interesuje, w fajnej cenie są hurricane ale 2,25 szerokość i nie wiem czy te czy węższe continentale 2,0. Węższe mniejszy opór, ale może i słabsza przyczepność w terenie ?

Conti Race bardzo słaba przyczepność.

Odnośnik do komentarza

Conti race King akurat mają spoko przyczepność, lepsza niż hurricany albo podesłane wcześniej przeze mnie szybsze continentale. Sam się ścigam na race kingach. U mnie jednak siedzą race Kingi w wersji za 220 zł za sztukę. Wcześniej w mtb 26" miałem tanie race Kingi i były spoko, moja dziewczyna ma racekingi zwijane za 110 zł i również trzymanie jest dobre 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...