Skocz do zawartości

Rower MTB kobitki 183 cm i 117 kg :)


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc jak w temacie. Od dłuższego czasu poszukuję roweru dla kobitki jak temacie. Troszkę poczytałem i 

przestrzegacie przed kiepskimi częściami, ale jakoś sam nie mogę podjąć męskiej decyzji. Chodzi o to, żeby dało się 

czasmi do pracy pojechać i wrócić (10 km w jedną stronę), ale też śmignąć czasami na jakąś wycieczkę i trochę pojeździć po lasach, 

bo mamy ich masę w okolicy, po nierównym terenie, czasami do góry, czasami w dół...

Czy możecie cos rozsądnego polecić? Pozdrawiam i bardzo na Was liczę... ? 

Odnośnik do komentarza

Przy tym wzroście i wadze to ma sens tylko rower na ramie 19 cali i z amorem powietrznym. Bo te delikatniejsze się pod nią zapadną. Ja to bym celowal w rower dający najbardziej komfortową pozycję. A takim jest Cube Attention i Cube Attention SL. 

Chyba że pójdziesz w taniochę i kupisz jej tani rower za jakieś 2k na pseudo uginaczu Suntoura wartym tyle co dadzą za niego na złomie. Ale na takim więcej niż ze 3 razy to do lasu nie pojedzie. Jazda na nim po lesie będzie mordęgą.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, jajacek napisał:

Przy tym wzroście i wadze to ma sens tylko rower na ramie 19 cali i z amorem powietrznym. Bo te delikatniejsze się pod nią zapadną. Ja to bym celowal w rower dający najbardziej komfortową pozycję. A takim jest Cube Attention i Cube Attention SL. 

Chyba że pójdziesz w taniochę i kupisz jej tani rower za jakieś 2k na pseudo uginaczu Suntoura wartym tyle co dadzą za niego na złomie. Ale na takim więcej niż ze 3 razy to do lasu nie pojedzie. Jazda na nim po lesie będzie mordęgą.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Liczyłem na Twoją odpowiedź Mistrzu, bo trochę poczytałem forum i byłem pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania. Dziękuję za cenne uwagi, zaraz będę lukał na niego, choć z pewnością już go oglądałem. A jak byś ocenił jakość komponentów? Polata na nich trochę, czy jakaś sugestia żeby coś zmienić na szybko? Miłego wieczorka ? i pozdrawiam 
I ewentualnie którą wersję byś sugerował, bo zauważyłem drobne róznice, ale najważniejsze w napędzie... do tej pory jezdźiła na głuptaku takim trzybiegowym. wiem że jedna zębatka z przoedu to ładtwość w obsłudze, ale ograniczenie na płaskim, a w terenie to taki napęd będzie na plus? pozdro

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Najtańsze dobre rozwiązanie to expl 540 z decathlonu, spełniające to o czym mówi jajacek.

również dziękuję za odpowiedź, a jeszcze tak na szybko proszę o podpowiedź czy ten RR540 bo rozumiem, że o nim mowa czy ten Attention. Innymi słowy czy warto dopłacić i co to za skrót 'expl' przed 540. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kolega pisze o tym:
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414

Ma ręce i nogi. Jedyną niewiadomą jest ten amor. Firma osłowi spod zada nie wypadła :) i robi amory od wielu lat. Zakładam że są do niego jakieś części serwisowe. Ale spotykam amory X-Fusion niezmiernie rzadko. Jeśli już to raczej dumpery od nich. W Cube tanim kosztem to są tarcze i klocki do zmiany. Do rekreacyjnej jazdy powinno wystarczyć. Kolega ma takiego Attention SL z tymy spowalniaczami MT200 i jakoś żyję. Ale co cwhile słysze że musi je zmienić bo już parę razy był na granicy wypadku. Waży 80 kg. Docelowo zmiana na MT501, które ktoś ściągnął z roweru lub Deore. Siła hamowania jednym i drugich zbliżona. Deore ma lepsze i bardziej wytrzymałe przewody hamulcowe.

Koła trochę badziewne jak do ostrej jazdy ale do rekreacji w porządku. Kolega akurat ma wymienione na DT Swiss z budżetowymi piastami DT 370. Ale takie koła niestety coś kosztują.

Jeszcze jest sensowny Indiana X-Pulser 6.9 ale nie wiem czy dostępny. Indiana Storm X7 to też bardzo dobry rower.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

Przy tym wzroście i wadze to ma sens tylko rower na ramie 19 cali i z amorem powietrznym. Bo te delikatniejsze się pod nią zapadną. Ja to bym celowal w rower dający najbardziej komfortową pozycję. A takim jest Cube Attention i Cube Attention SL. 

Chyba że pójdziesz w taniochę i kupisz jej tani rower za jakieś 2k na pseudo uginaczu Suntoura wartym tyle co dadzą za niego na złomie. Ale na takim więcej niż ze 3 razy to do lasu nie pojedzie. Jazda na nim po lesie będzie mordęgą.

@jajacekUntitled.thumb.png.6c3520996ddf792b275467139877a153.png

@jajacek a Ty który model Attentiona byś sugerował? Jesteś zwolennikiem 1x czy 2x? ? i tak z którego kobita będzie bardziej zadowolona. Wiem, że to wolniej jedzie po płaskim, ale ma dużo innych zalet i chyba jest łatwiejszy do ogarnięcia. A jak jest z utrzymaniem?

Odnośnik do komentarza

Ja wolę 2x ale dla kobiety 1x będzie łatwiejszy w obsłudze co być może ma istotne znaczenie. Jak będzie miała małe przebiegi to niewiele wyższe koszty eksploatacji nie będą miały znaczenia. Mam bardzo kiepskie zdanie o piastach Shimano ale jak dać je szybko do serwisu żeby poprawił uszczelnienia to będą ok. Więc ja dla kobiety zagłosowałbym za SL.

Odnośnik do komentarza

Osobiście odpuściłbym w tym przypadku napęd 12x. Jest on dedykowany kolarzom górskim jeżdżącym w maratonach lub wyścigach XC. Oczywiście przeciętny rowerzysta, który planuje jeździć po płaskim też może sobie taki sprawić, ale dochodzą wtedy spore koszty utrzymania. Napędy 12x najbardziej zjedzą finansowo naszą kieszeń przez kasetę i wymianę łańcucha, jeśli jazda będzie spokojna niewymagająca, to szybkiej eksploatacji ulegną małe zębatki, których zużycie przyspieszy większa waga rowerzysty/rowerzystki. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414

rower z linku o którym na szybko wspomniałem ma napęd 10x - tylna kaseta zamiast zakresu 10-51t ma zakres 11-46t co do jazdy o które piszesz, nie ma żadnego znaczenia, a ma za to o wiele wiele mniejsze koszty utrzymania, bo taki napęd jest o wiele tańszy i łatwiejszy w obsłudze. (napędy 12x muszą być ustawione jak zegareczek, żeby ładnie śmigały, bo zębatki są gęsto upakowane z tyłu.) Dodatkowo rower z deca, ma sztywne ośki, poszerzaną główkę, szersze obręcze, co pomaga rowerowi przy większej wadze kolarza, a i nam, jeśli chodzi o komfortową jazdę. Amorek do takich zastosowań ważne, żeby był powietrzny, nic więcej. No i obsługa gwarancyjna decathlonu nie ma sobie równych ? Oczywiście ten CUBE to też super maszyna, ale w tym przypadku wydaje mi się, że taki EXPL to lepsza inwestycja. Niestety trzeba polować na rzuty tego roweru bo wyprzedał się w moment. Sam czekam na niego bo zastanawiam się, czy nie kupię go żonie.

Dodatkowo powiem, że czym wygodniejszy i czym lepiej dostosowany rowerek będzie to z reguły tym częściej się na niego wychodzi, więc tutaj też bym szedł w coś lepszego zamiast jakąś tanią maszyne.

Odnośnik do komentarza

Panowie grzebałem, grzebałem i wygrzebałem. takie cudo... Powiecie mi czy warto? Bo jak dla mnie sprzęcie sztos... Zastanawiam się jeszcze jaki kupić 1 czy 2. Giant XTC SLR 1 jest do dostania za ok 1500 €, a Giant XTC SLR 2 za 1200 €. Proszę o poradę... W 1 jest kaseta SLX i hamulce MT501
https://99spokes.com/en-EU/compare?bikes=giant-xtc-slr-29-1-2021%2Cgiant-xtc-slr-29-2-2021

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



b5d5a2126e481d82eaeacec09cf0ba38.jpgd3811bbf66b4a4637f323d6e8b85c074.jpg11d973946e9b9308595452da09f44c7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Dzięki @jajacek ale chyba zostanę przy tym XTC, ale wezmę 2kę i zmienię hamulce. Ten co podesłałeś ma 115 kg nośności, a na tego Giganta jestem napalony jak łysy na suchary. Mam nadzieję że będzie się Kobiece podobał. Może trafie na dobra sztukę ;)
Niestety w niemieckim Decathlonie też nie ma RR540 expl :/

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Jakby był problem z serwisem czy gwarancją to mam kumpla, który pracuje w Giant Polska. Da się na pewno z tego roweru zrobić bardzo dobry. Ale coś tam niestety trzeba wydać.
Ale teraz @jajacek rozumiem że masz na myśli tego XTC SLR? A powiedz warto dołożyć do tego modelu wyżej (1), czy spokojnie brać ten (2). Ten SLX to jest już znaczącą półka wyżej? Bo te MT501 to wiadomo - mogę dołożyć na spokojnie później... Pozdro
Faktycznie trochę poczytałem i mają ludzie problemy z niki. Jak się komuś nie zapadł to hałasuje po pierwszym użyciu. :/ Ale reszta szkos... No nic, jeszcze draże i szukam dalej... Może coś mega ciekawego

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...