Skocz do zawartości

Pomoc w doborze MTB, 29 cali Indiana, Kellys, Cube


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w doborze rowerów, albo ewentualnych za / przeciw. Rower dla mojej osoby około 188cm/ 95-100kg w zależności od pory roku ? Rowerek ma posłużyć do wypadów wokół Trójmiasta, od lasów po przez ścieżki rowerowe , nie jestem zwolennikiem Crosów więc dlatego wybór w kierunku MTB.

Czytając forum, opisy opinie zdecydowałem się na 3 modele: Który z nich byłby najlepszy ? Ramę muszę mieć w granicach 21 cali..

1. Indiana Storm X8 ok. 4300zł Promocja aktualnie

2. Cube Attention SL ok. 5000zł

3. Kellys Gate 30. ok. 5500zł

Odnośnik do komentarza

Indiana Storm i Kellys Gate to bardzo zbliżone rowery. Rama 21 cali pod ten wzrost.
Cube to zupełnie inny rower, taki trekking na kołach mtb. Tam rama raczej 23 cale o ile takie sprzedają bo ma ekstremalnie krótką górną rurę.
Gate 30 napęd 1x, trochę droższy w eksploatacji i mniej elastyczny niż 2x ale prostszy w obsłudze.
Storm X8 trochę gorsza rama, lepszej klasy napęd ale 2x, reszta z grubsza to samo.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuje za odpowiedź, mam 70km do ME gdzie jest dostępne X8 to pojadę się przymierzyć, może gdzieś jeszcze uda mi się sprawdzić Kellysa .. ?Rowerki Cube w takim momencie odpuszczę.  

Jak wypada nowa Indiana X-pulser 6.9 z 2022 ? https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarny-brazowy-r21

po specyfikacji hamulce z niższej półki, problem był z szprychami ? Ale cenowa promocja za 3500zł ...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał:

Chłopaki raczej nie bawią się w naprawę a po prostu wymieniają po kolei części aż przestanie hałasować.

Widać, każde ASO działa tak samo - nieważne, czy to samochód, czy rower ? Co w okresie gwarancji super, później niekoniecznie. Ale po gwarancji nikt przecież nie każe iść do ASO.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, miro napisał:

Co w okresie gwarancji super, później niekoniecznie

@miro He, he ... Dlatego w moim Black Hologram popieprzyłem (podziękowałem) za usługi serwisowe. Założyłem, że rama się nie rozpadnie (przecież ma dożywocie na papierze ? ) . W zamian korzystam z wyspecjalizowanego serwisu amortyzatorów  u nas "na wsi", na ul. Strycharskiej. Full serwis z dukumentacją zdjęciową. Polecam szczerze.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ram napisał:

W zamian korzystam z wyspecjalizowanego serwisu amortyzatorów  u nas "na wsi", na ul. Strycharskiej. Full serwis z dukumentacją zdjęciową. Polecam szczerze.

O, wielkie dzięki! Miałem pytać na forum o serwis godny polecenia w okolicach Krakowa, i proszę, jest ? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje wszystkim za pomoc. Trochę to trwało bo nie było rowerków na miejscu w końcu przejechałem się ponad 100km.. usiadłem na Indianę X9 oraz X7 w rozmiarach 19 i 21.

Z racji tego że X7 w rozm. 21 udało mi się wyrwać za 3200zł ? a amortyzator jest rockshox R.L po numerach ? zdecydowałem się i zakupiłem ? 

0BDF8E4C-7AEC-4817-BE05-A3118760ED15.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...