Skocz do zawartości

Kupno roweru z zagranicy / spoza UE


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Chciałbym kupić rower, który już nie jest dostępny nigdzie w Polsce.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z kupnem roweru z zagranicy?
 
 
Czy te sklepy to totalny scam ?
Czy ktoś może coś powiedzieć, jak wygląda płacenie cła i vatu podczas zakupu spoza UE w 2021?
Czytałem jakieś stare posty, że cło z azji to chyba 8%, vat 24%+ jakieś opłaty dumpingowe? Co daje ostatecznie kwotę x2.
Pisałem ze sprzedawcą, który twierdził, że jego sklep znajduje się w Moskwie (Rosja). Napisał, że nie ma problemu, żeby wysłał rower do Niemiec  i stamtąd mogę odebrać go osobiście.
Jestem dość sceptycznie nastawiony do tych sklepów i nie podejmuję pochopnie decyzji, dlatego chciałbym podpytać, czy ktoś może miał podobną sytuację?
Drugi sklep z Indonezji ?
 
A może jest jakaś osoba na forum, która "zajmuje się" sprowadzaniem rowerów z zagranicy na zamówienie?
 
 
Odnośnik do komentarza

Od Rusków Speca czy Cannondale kupować za kilka tysięcy Euro? No to trzeba naprawdę mieć dużo kasy na zbyciu :) Rowery czołowych marek sprzedawane jako nowe kupuje się wyłącznie w autoryzowanych sklepach. Ich lista znajduje się na stronie producenta. Specialized nie prowadzi sprzedaży przez nieautoryzowane sklepy.

W Indonezji to można sobie ładną podróbkę zakupić :)

A jak już chcesz kupić taniej to dzwoń i pisz po sklepach czy nie mają potestowych. Alb kup tańszy rower, nie markowy.

Na kompletne rowery z Azji jest w EU cło antydumpingowe 47% plus VAT.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Enio napisał:

Czy ktoś może coś powiedzieć, jak wygląda płacenie cła i vatu podczas zakupu spoza UE

Jeśli sprowadzasz spoza z krajów trzecich (Indonezja, Malezja, Filipiny, Chiny Sri Lanka) płacisz od wartości faktury przeliczonej po kursie celnym cło 14% i dalej od tej wartości tak obliczonej płacisz kolejne cło antydumpingowe w wysokości 48,5 %. To nie koniec. Od wartości "pierwszej" płacisz doatkowo podatek Vat od towarów importowanych w wysokości 23%. Łatwo policzysz ile Cię wyniesie taki import. Dalej ... Jeśli sprowadzasz np. takiego BMC ze Śwajcarii, nie płacisz antydumpingu, jedynie 14% od wartości faktury i dalej "tylko" 23% podatku importowego. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...