Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać? Roam 1, DSX2, Heist X7?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Opony wymieniłem na te co poleciliscie, (Schwalbe Hurricane)ale na 29x2,25, jest ciszej po asfalcie i w lesie też daje rade. Wcześniej miałem opony 29x2,35. Manetki zostawiłem, wolno mi zmieniało ale  wystarczyło podregulowac przy manetce, i jest wystarczajaco szybko. Tylko że..mimo wszystko rower jest rozmiaru L. Ja jestem konus 168cm i 77cm przekroku. Jeździć się da, ale i tak zdecydowałem się na coś nowego. Waham sie między Canyon Pathelite 7

https://www.canyon.com/de-de/city-trekking-bikes/trekkingrad/pathlite/pathlite-7/2794.html

a Marin DSX 2

https://www.marinbikes.com/de/bikes/2021-dsx-2

 

Ciągnie mnie w stronę Marin'a że względu na prostotę, mieszkam na północy więc gór nie mam, raczej bez uginacza się obędzie, zresztą póki co mam tego Bergamont'a. Problem mam jednak z rozmiarem. Jeśli chodzi o Canyona to problemu nie ma, wchodzę na ich stronę podaje swój wzrost, przekrok i wyskakuje - wyszło mi S. Jednak jeśli chodzi o Marina DSX 2 to jest gorzej. Znalazłem dwa sklepy i jeden ma tylko rozmiar S a drugi rozmiar S i M. Jeden sklep poleca mi S (ten co ma tylko S) a drugi poleca mi M (ten co ma S i M). I komu wierzyć? Znalazłem jeden film na YT gdzie zapytałem autora o rozmiar dla siebie, odpisał że on ma 170 czyli 2 cm wyższy i wziął M. Czy jest na tym forum ktoś, kto jest w stanie doradzic który rozmiar wziąć? Gość ze sklepu co ma tylko S napisał że Ska będzie lepsza że względu jeśli będę chciał trochę po lesie polatać rowerem. No będę chciał, ale po asfalcie też będę chciał... Człowiek głupi jak nie może przymierzyć...

 

Niżej rozmiarowka DSX 2 

marin21-geo-DSX.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzieki, zdecydowałem się na Marin'a, ale będę czekał aż najbliższy sklep będzie miał na stanie, żebym mógł s i m przymierzyć. Póki co będę objeżdżał tego Bergamont'a i powoli sobie go jeszcze robił, niech jest. Mam pytanie od odnośnie manetek, wymienię jednak, poleciliscie mi wymienić z mojego SLXa sl m-670 na XT sl-770, tylko ten sl-770 jest na 9 biegów, ja mam 3x10, to będzie pasować? Czy sl-780 lepiej wziąć? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...