Skocz do zawartości

Trek Prokaliber 9.6 czy Marin Team 2 ??


Rekomendowane odpowiedzi

XTR jest chyba tylko lżejsza. Co prawda mam XTR z Black Friday (?) bo była cholernie tania. Ale ja mam 2x11

Hamulce 4-tłoczkowe w XC w standardzie nigdy nie spotkałem.
Na Isospeed jeździłem. Coś tam łagodzi ale znacząco zwiększa wagę. Działa tylko podczas jazdy z siodełka. Bywa że skrzypi i wymaga serwisu. Moim zdaniem przereklamowany tak jak ich kaski WaveCel.

Decathlon ma własną produkcję ram alu. Nie wiem jak z Carbonem ale Giant produkuje dla wielu firm. Ramy Scott chyba pochodzą z Gianta. Spec fabryki Topkey i Merida na Tajwanie. Trek chińska fabryka Quest Composite w której robią też Canyona, podobno trochę Giant a Project One w USA.

Ogólnie Trek i Spec w obecnych cenach to przerost formy nad treścią. Do amatorskiej jazdy bym nie przeinwestowywał. Uważam ten Cube za super ofertę.

 

Odnośnik do komentarza

Ja kupowałem xc 900 za 8k, w tej cenie nic porównywalnego nie było. Mając większy budżet cube wygląda w specyfikacji lepiej. Na bardzo duży plus decathlonu jest obsługa gwarancyjna. Mi coś tam na początku źle wchodziło na jeden bieg, decathlon wymienił hak przerzutki i ostatecznie kasetę na nową przy przebiegu 2kkm. Xc 900 jest jednym z częściej spotykanych rowerów na wyścigach, znam dwóch chlopakow startujących na mistrzostwach Polski w u18 jeżdżących też na xc 900. 

Na dzień dobry masz w miarę tani rower z dobrym osprzętem, całkiem przyzwoite koła, dobry napęd, sztywna rama. U mnie po jakimś czasie poszła kiera do wymiany na karbon, teraz będę wymieniał hamulce na deore albo slx. Oryginalne hamulce nie są złe ale potrzebowałem przełożyć sram level t do roweru do zabawy. Dokupiłem też drugi komplet kół aluminiowych za 2k na dt 240 na dobre warunki a stare mavicki zostawiłem do taplania w błocie przy gorszych warunkach na agresywniejszych oponach. 

W porównując do cube, przy zakupie xc za 8k, kołach za 2k i hamulcach za 600-700 mam podobna specyfikację co cube, cube będzie miał cięższy ale lepiej działający amortyzator niż w moim xc 900.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...