Skocz do zawartości

Rower fitness do 3000-3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam dla siebie nowego roweru. Dotychczas jeździłem na 8-letnim budżetowym MTB z Decathlonu za 8 stów. Ponieważ jeżdżę w 70% po ścieżkach rowerowych (3-4 razy dziennie po 20-25 km, z nowym rowerem pewnie trochę więcej), 30% to miasto.

Z tego powodu skłaniam się ku rowerowi fitness. Cena do 3000-3500 zł, mogę dopłacić jeżeli warto. Zależy mi na możliwości mocowania z tyłu bagażnika (typowo pod zakupy) oraz błotników (mile widziane). Z przodu chciałbym 1 lub 2 blaty, z tyłu minimum 8. Nie chciałbym niczego na Shimano Tourney. 

Wzrost 172 cm, przekrok 78 cm, waga 62 kg.

 

Puki co najbardziej skłaniam się ku Merida Speeder 200 (chociaż tegoroczna 300 wygląda obłędnie, lecz raczej słabo z dostępnością i cena przekracza budżet).

 

Druga sprawa, jak w takim zastosowaniu sprawdziłaby się grupa Shimano Nexus/Alfine, czyli tylne przerzutki w piaście. Jej zalety bardzo mi odpowiadają, a niewielki wzrost wagi względem tradycyjnej konstrukcji raczej by mi tak nie wadził.

Z góry dzięki za pomoc,

Michał

Odnośnik do komentarza

A skąd jesteś? Bo mam Speca crossa do sprzedania pod Twój wzrost, M 17,5 cala. Bardzo wysoki model na XT. Crossover Expert 2015 z błotnikami, bagażnikiem i super oświetleniem.
Miałem Speca Sirriusa ale jakoś mnie nie przekonał. Trochę za wąskie opony wchodziły. Pod sakwy to wolałbym szeroką oponę. W przełajówce, którą jeżdżę bikepackingowo mam 42 mm. W tym Specu crossie jeździłem kiedyś nawet na oponach mtb 2 cale. Nawet po trasach mtb dawało radę.

Nexus/Alfine zero doświadczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o te przerzutki w piaście to miałem okazję pojeździć na jakimś Marinie z takim napędem. Działa to fajnie, taki napęd jest dużo bardziej bezobsługowy, ale z tego co wiem nadaje się tylko do czystej rekreacji. Jest wrażliwy na duże obciążenia. Jak piszą ma też trochę większe opory własne. Zaletą jest też to, że można dowolnie zmieniać przełożenia nawet w czasie postoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...