Skocz do zawartości

MTB do 3000 - 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę o poradę. Chciałbym rower, który miałby posłużyć do jazdy rekreacyjnej, ale również do jazdy po lesie że znajomym, który jeździ tam trochę bardziej sportowo. On sam jeździ na Kross Level R 6.0.

Z tego co dowiedziałem się z innych tematów dobrym rowerem jest np. Indiana Storm X7. Polecany był też bodajże rower XC 500 z Decathlonu.

Wybaczcie za pytanie, ale dlaczego nie polecacie rowerów bardziej renomowanych marek typu Merida Big Nine 300 lite, jakiś Kross czy Kelly's? Czy zaproponowane modele rzeczywiście oferują o wiele więcej w tej cenie? Trochę strach kupować coś prawie "no name", ale może to po prostu moja niewiedza.

Bardzo proszę o propozycję modeli dla amatora. Co tu dużo mówić, wymiataczem rowerowym nie jestem, ale wolę kupić coś porządnego co posłuży przez lata. I nie musi być to rower za 3999 zł. Za 3000 zł też będzie dobry jeśli skok jakościowy nie będzie znaczący a po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
  • Aeryenn zmienił(a) tytuł na MTB do 3000 - 4000 zł

Indiana Storm X7

Marka? Marka kiedys oznaczala pewna jakosc. Dzis firmy produkuja pelna game produktow. W przypadku rowerow od kompletnego chlamu, klasy Biedronka do karbonowych rowerow wyscigowych. Pytanie wiec czy za te same pieniadze wolisz rower dwie klasy gorszy bardziej znanej marki czy 2 klady lepszy rower nieznanej marki?

Odpowiednikiem Storm X7 w Kellys jest Gate 30. Kross nie ma zadnego konkurujacego produktu. Wiekszosc jego rowerow jest przestarzala technologicznie i geometrycznie.

Merida ma konkurencyjny produkt Big Nine 500 Lite i Big Nine Limited. 

 

Decathlon XC 100 i XC 120.

 

Mowimy o rowerach aluminiowych ze sztywnymi osiami, z przyzwoitym amortyzatorem powietrznym a wiec RockShox lub Manitou ale nie Suntour, ktory raczej do tej kategorii nie nalezy. Do tego naped stanowiacy minimum przyzwoitosci czyli Shimano Deore lub Sram NX. W przypadku hamulcow najtanszymi hamulcami mtb sa Shimano MT400. W niektorych z tych rowerow sa hamulce MT200, ktore nie sa hamulcami mtb, tylko trekkingowymi i sa bardziej spowalniaczami niz hamulcami.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Aeryenn napisał:

A X9? 4499 zł. Way tej ceny? On jeszcze dostępny w moim rozmiarze i wizualnie może być.

 

Edit:

Dobra, udało mi się znaleźć X7. Mam kawałek drogi do zrobienia, ale chyba warto. Klepnąłem już zamówienie. Niestety odbiór osobisty.

@Aeryenn 

Jeśli go weźmiesz, to podziel się tutaj wrażeniami ? Też myślę nad zakupem X7. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...