Skocz do zawartości

Jaki MTB do 3500


Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie prawidlowym rozmiarem jest 17 cali. Ale nie znam geometrii tego roweru. Natomiast z tymi rozmiarami roznie bywa. Majac 175 wzrostu przesiadlem sie z 17 cali na 19. Klejnoty w staniu nad rowerem mam na ramie ale to nie ma znaczenia bo tak sie nie jezdzi. Wole 29 cali z bardzo krotkim mostkiem 60 lub 75 mm. W 17 cali potrzebowalem mostek 100 mm i mialem sztyce posdsiodlowa wyciagnieta na maks.

Odnośnik do komentarza

Niestety Indiana ma Stormy tylko z ramą 19.. Jeżeli chciałbym 17 to muszę szukać innego roweru, a taka konfiguracja sprzętowa to min. 5000zl.

Z drugiej strony mierzyłem z ciekawości kiedyś jakiegoś rometa na ramie 17 i miałem wrażenie ze był podobnie "za duży". 

 

Edit: oczywiście poza rockriderem ale tam gemoetria jest mocno sportowa (miałem okazję przymierzyć) i chyba do jednak codziennej jazdy trochę niewygodnie..

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kamol15 napisał:

 dla jazdy próbnej już nie chciało mi się tego regulować ?

 

To duży błąd ponieważ na za niskim siodełku nie jesteś w stanie prawidłowo ocenić tego czy rower jest dobry czy nie, kosztem mocniej zgiętych nóg dużo bardziej masz tak jakby podniesioną główkę ramy wraz z kierownicą co sprawia wrażenie bardziej wyprostowanej lub wygodnej pozycji. Przy jeździe próbnej sprzedawca musi ustawić rower pod ciebie i dopiero na takim rowerze wykonujesz jazdę próbną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...