Skocz do zawartości

Jaki MTB do 3500


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym zacząć jeździć na single trackach w mojej okolicy. Mój budżet to 3500 zł, był 2000 ale jak zobaczyłem jak poszły ceny do góry to przemyślałem sprawę. Jestem zielony jeśli chodzi o szczegóły w specyfikacjach, nie potrafię rozróżniać klas poszczególnych elementów osprzętu. No może z wyjątkiem przerzutek/manetek ale jak rozpoznać, że Deore może być lepsze lub gorsze, ze sprzęgłem lub bez, itd. to już nie wiem.

W każdym razie poszukuję jakiegoś złotego środka. Ideałem byłby rower z napędem 2x10 z pełnym Deore, widelcem z amortyzatorem powietrznym, hydraulicznymi hamulcami. Korby, sztywne osie, piasty. Nie znam się na tym.

Generalnie to myślałem o Romet Mustang M5, ale nie ma zbyt dobrych opinii co do jakości. Ale może nie warto iść w Deore kosztem amortyzatora. 

A może Giant TALON 2-GE, a może jakiś INDIANA X-Pulser 5.9. Podejrzewam, że to tylko te na które się natknąłem. Zupełnie się nie znam. Proszę pomóżcie 

 

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz rower na lata to potrzebujesz przyzwoity amor powietrzny, więc nie Suntour, przyzwoity osprzęt, powiedzmy że minimum Deore i dobre, sprawne hamulce, powiedzmy że minimum Shimano MT400. Nie jest łatwo znaleźć taki rower za 3500. Za 4k był Indiana Storm X7. Nie wiem czy jest jeszcze dostępny. X-Pulser 6.9 też miał sens. 5.9 to już bardzo rekreacyjny model. Talon, Mustang odpuść.

Odnośnik do komentarza

Warto. Indiana Storm to seria bardzo nowoczesnych rowerów, wyposażonych w sztywne osie. Jest to rower, które może być bardzo dobrą bazą do upgrade'u w przyszłości, gdyby użytkownik zdecydował się na nim ścigać w maratonach lub ostrych ustawkach mtb. Ma przeciętną wagowo ale bardzo nowoczesną ramę, dobry amortyzator powietrzny czołowego producenta, dobry napęd i przyzwoite hamulce. Ogólnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Oszczędzono, jak to w rowerach z tej półki cenowej, na kołach, oponach, kierownicy, mostku i sztycy podsiodłowej.

Odnośnik do komentarza

Rower kupiony. W poniedziałek odbiór. Wiem, że zawsze można dołożyć kolejne 500 zł i kolejne 500 zł i zawsze coś na tym zyskać, ale z mojego killkudniowego reasearchu wyszło, że te 3,5k to minimum, żeby rower miał to co powinien mieć. No i nareszcie zacznę jeździć, bo to skandal, że mając 100m od domu początek singletracka 25km wożę się po asfaltach przez ostatnie lata moim trekkingowym Kandsem za 1000zł. 

Raz jeszcze dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza

@jajacek, cześć, to moją decyzję polubisz też, bo właśnie pod wpływem Waszej rozmowy zamówiłem x-pulsera 6.9 ?

Mam tylko jedno pytanie. W MediaExpert są 2 x-pulsery 6.9 i mają różne specyfikacje. Poniżej wrzucilem zestawienie różnic z porównywarki na stronie, ale nie znam się i nie wiem, czy i na ile różnice są istotne, i czy mój wybór był słuszny biorąc pod uwagę różnicę w cenie. @jajacek, możesz, rzucić okiem i mnie oświecić??

 

1: https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m19-czarny-brazowy-fsa  za 3199 (promocja z kodem) - tego zamówiłem

2: https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m19-czarny-brazowy-r20 za 3999 (bez kodu)

 

image.png.a121c91a862dd80348df168056bde659.png
Odnośnik do komentarza

No i mnie zrobili. Kupiłem Storm-a o 11 a wieczorem dali na niego promocję. Teraz kosztuje 3500zł a wcześniej 3800zł.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

Póki co mam dwa kupione rowery. Pierwsze zamówienie muszę anulować. 

A pod domem mam SingleTrack Glacensis pętla Stronie Śląskie, a obok za Lądkiem Zdrojem jest jeszcze Glacensis Singletrack Pętla Orłowiec.

Zapowiada się super.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze dopytam w temacie indany.. 

Mierzyłem jakiś czas temu storma x7 na ramie 19" ( mam 172cm wzrostu i przekrok ok 78cm) i nie ukrywam, ze czułem ze niemal siedze na ramie.. Może miałem ze ten 1cm w połowie ramy zapasu bo nie czułem bólu ale jednak pytanie czy do śmigania w koło komina i okazjonalnych singli warto się w to pakować. Jezeli chodzi o samą geometrię roweru to wydaje mi się że było ok.. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Przymierz lepiej jeszcze 17 cali, jesteś gdzieś w połowie 17/19, ale jeżeli twoje gabaryty i 19 cali w indianie nie zgrają się to będziesz albo bawił się w kosztowne i mało efektywne dostosowywanie siodełek, sztyc mostków i kierownic pod siebie albo będzie ci ciągle niewygodne. A komfort w czasie jazdy to podstawa.

 

Jeśli masz tak mały luz to znaczy że coś jest nie tak. Oczywiście też nie trzymaj się sztywno tego, że musisz mieć około 10 albo nawet 10 cm luzu jak piszą w wielu poradnikach bo to jest bardzo zależne od roweru i tego jak skonstruowana jest rama, ale jeśli masz tylko 1 cm to może ci to sprawiać spory dyskomfort przy zatrzymywaniu się, schodzeniu i wchodzeniu na rower. Koniec końców w czasie jazdy nie siedzisz na rurze ale lepiej mieć tam kilka centymetrów przerwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...