Skocz do zawartości

[do 5000] cube attention SL 2020 vs cube cross pro 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym zakupić rower do codziennej jazdy po ścieżkach rowerowych, asfalcie, weekendowo po prostych leśnych ścieżkach. Jazda typowo rekreacyjna, bez agresywnej szarży.

Poczytałem fora, również Wasze i najbliżej mi do wyboru pomiędzy poniższymi modelami:

cube attention SL 2020

cube cross pro 2020

z góry przepraszam, za niektóre pytania, być może są banalne, ale jestem świeżak.

I teraz pytania, który wg Was jest dla "Janusza" bardziej odpowiedni, oraz jaki rozmiar wybrać, gdyż mam opcję zakupu tylko przez net. Wzrost 182, przekrok 83.

W crossie mam dylemat pomiędzy 50 a 54, natomiast w attention pomiędzy 19" a 21". Z tego co czytałem na forum, Cube mają specyficzne wymiary ramy.

Dodatkowo, czy jak zamówię rower, do złożenia, to mogę go oddać do przeglądu "zero", oraz "pierwszego gwarancyjnego" do serwisu, który nie jest dystrybutorem CUBE (jest np. Authora), tak aby otrzymać gwarancję? Ewentualnie, mogę zamówić rower złożony za dopłatą, natomiast dalej będzie mi wisiał przegląd "pierwszy".

Czytałem również, że są kłopoty z Cube podczas reklamacji, co trochę zniechęca do kupna.

No i ostanie, czy sklep Arkus jest godny zaufania? może ktoś z Was kupował tam rower?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.06.2021 o 20:29, jajacek napisał:

Attention koniecznie min. 21 cali. 19 był za mały dla mnie przy 175 wzrostu.
Arkus jest ok.
Reszta pytań do sklepu.

Jacku, jeszcze ostanie ostanie pytanie. Jaki masz przekrok? bo przy moich 83 cm, jak jeszcze czytam dyskusje odnośnie rozmiaru ramy, to mi wychodzi, że będę na niej siedział, co może być niezbyt komfortowe w przypadku awaryjnej akcji

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...