Skocz do zawartości

Sram x9 10 speed kompatybilna przerzutka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukałem gdzieś informacji, ale znalazłem zbyt mało dla mnie przejrzyste, a strona z ogólnym kompendium wiedzy na temat kompatybilności osprzętu chyba nie istnieje:p 

Jeśli się mylę, to chętnie od kogoś zobaczę i przeanalizuje.

 

Chodzi mi natomiast o to na jaką konkretnie przerzutkę, która będzie lepiej stabilizować łańcuch mogę zamienić mojego starego sram x9 z napędem na kasetę 10 rzędową.

Widziałem, że jest GX srama 10 s. Ale krótki czy długi ? I czy potrzeba zmienić coś jeszcze ?

 

Rower Merida.

https://archiwum.rowerymerida.pl/produkt338/big-nine-lite-1200-d-rower-merida.html

Odnośnik do komentarza

To może pomoże:
https://en.wikibooks.org/wiki/Bicycles/Maintenance_and_Repair/Gear-changing_Dimensions

Miałem Sram X9 9-biegową. Przerzutka tylna była ok. Manetki X7 dramat podobnie jak przednia przerzutka X7 z plasteliny. Obecnie w jednym rowerze mam GX 1x11. Działa ale szału nie ma. Wolę Shimano. Coś mi się kojarzy że były GX 10-biegowe.

Odnośnik do komentarza

Ja mam ten rower spod linku, kupiłem ostatnio dosyć okazyjnie, w stanie 9+/10, bardzo zadbana maszyna. Jedynie czasami mi przeszkadza właśnie słabe napięcie z tyłu na szybszych zjazdach.

Siądę do linku który podeslales, ale to już w domu, bo po angielsku na szybko nie ogarnę:D manetki mam x9, nie mam porównania z X7 ale te działają bardzo przyzwoicie. Ogólnie też wolę Shimano, ale ten rowerek to naprawdę pereleczka i w świetnym stanie, więc grzech było nie wykorzystać okazji.

Gx były 10 biegowe, ale widzę że mają różne długości konika i na innym forum czytałem, że niby trzeba też manetki odrazu zmieniać... Ale tak było napisane, że nie wiadomo po co dlaczego itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...