Skocz do zawartości

Jaki gravel dla dziewczyny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam gravela do 7000 PLN, a najlepiej do 5000pln :) Od razu zaznaczę, że byłby to mój pierwszy rower tego typu. Jaki rower byłby odpowiedni dla początkującej dziewczyny? (mam 174cm wzrostu). Chciałabym jeździć i po drogach asfaltowych, chodnikach, jak i leśnych ścieżkach. Trasy raczej do max. 100km dziennie. Oczywiście jak na typową kobietę przystało, kolor ma znaczenie ;), preferuję kolor niebieski. Znalazłam jeden, który mi się nawet podoba.  https://rower.com.pl/merida-silex-400-2091469
Czy byłby odpowiedni dla dziewczyny? I proszę o polecenie innych modeli. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze znalazłaś. Ze 3 kolegów ma takie i wszyscy zadowoleni. Ważne żebyś dobrze dobrała rozmiar. Na stronie Meridy masz kalkulator w którym musisz podać wzrost, długość przekroku (bez butów, wkładasz książkę w krocze na maksa i zaznaczasz na ścianie wysokość) i długość ramion. Chyba S Merida Ci zasugeruje. Nie słuchaj sprzedawcy jak będzie mówił co innego. To specyficzny rower, ma trochę inną rozmiarówkę niż inne rowery.

Odnośnik do komentarza

 

Ta Merida to bardzo dobry wybór. Też niedawno byłem na etapie wyboru gravela. W końcu wybór padł na Speca, ale testowałem Meridę Silex 600 i byłem pod dużym wrażeniem. Rower bardzo wygodny, przemyślany, świetnie prowadzi się w terenie. 400-tka ma fajny napęd tj. GRX 400, korba 46x30 i kaseta 11-36, co daje bardzo miękkie, prawie górskie przełożenia, dzięki temu będziesz mogła wspinać się na solidne podjazdy. Identyczną konfigurację mam w Specu.

Tutaj gościu mówi o Meridzie Silex 400 i bardzo zachwala. (15) Test: Merida Silex 400 (2020) - gravel gotowy na każdy teren - YouTube

Wątpliwej jakości są tylko koła, ponoć dość słabe (szerokość wew. tylko 17 mm, jak na gravela trochę mało). No i suport w standarcie pressfit, który często sprawia problemy.

Mi się kształt ramy Silexa w ogóle nie podoba, ale to wyłącznie kwestia gustu. 

W podobnej cenie co ta Merida jest Scott Speedster Gravel 30 oraz Kross Esker 6.0. Oba również na GRX. Tylko, że nie są niebieskie.

Natomiast niebieski jest jeszcze taki Rower gravel BH GravelX Alu 1.0 Tylko, że on ma napęd 1x.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...