Skocz do zawartości

[do 1500zł]Rower dla osoby mocno otyłej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje porady do zakupu roweru przeznaczonego do redukcji masy. 

Osoba która będzie jeździć na rowerze waży około 150kg, więc ważne aby rower utrzymał taki ciężar i był sprawy. 

Zależy na tym żeby hamulce działały sprawnie i koła się nie centrowały.

Rower na wzrost 186-190 cm.

Głównie do jazdy po ulicach i chodnikach.

 

Możecie coś polecić ? Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Prawie każdy rower MTB i cross się nada. Może być potrzeba kupienia wzmocnionych kół, które mają 36 stalowych szprych. Koła będą kosztowały jakieś 300-400 zł więc w takim budżecie typu 1100-1200 plus cena kół nic sensownego się sie nie dostanie. Może standardowe koła wytrzymają, nie wiem. Większość producentów ustala limit wagi na jakieś 130 kg.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się coś takiego wyszukaj. Zerknij to się trochę rozeznasz.

http://www.zweirad-profi.de/index.php?cat=c83_XXL-Fahrr--228-der.html

 

http://www.zweiradhaus-eller.de/Kategorie_Radsport_XXL-Fahrraeder-XXL-Bikes-ZweiRad-XXL-bis-zu-180Kg-Pegasus-Strong-Rixe-Toulouse-Kalkhoff.html

Kiedyś też rzuciła mi się na oczy jakaś Gazella do 180 kg chyba, ale jej cena była sporo ponad 3 tysie.

Odnośnik do komentarza

"Kiedyś też rzuciła mi się na oczy jakaś Gazella do 180 kg chyba, ale jej cena była sporo ponad 3 tysie."

 

Chyba niemal wszystkie holenderskie mieszczuchy spokojnie by dały radę 150kg (w praktyce więcej, bo popularne w Holandii jest jeżdżenie w dwójkę dorosłych na rowerze), ale nowe są drogie, a używki, przy takim obciążeniu, niepewne.

 

W pozostałych przypadkach (MTB, trekking itd) musisz się liczyć z tym, że koła często będą szły do centrowania i warto regularnie konserwować piasty. Warto też zainwestować w jak najlepszej jakości opony, bo będą miały co robić. Pocieszeniem jest to, że szybko waga zacznie spadać przy regularnej jeździe i sensownej diecie (i to bez głodzenia się).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...