Skocz do zawartości

Romet huragan 1 czy 3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

nastawiam się na zakup szosy. Budżet mam bliżej 2-3k, mogłabym max naciągnąć go do 3,5k. Dylemat mam pomiędzy dwoma modelami z 2020 r. rometa: 1 lub 3. Myślałam tez nad Meridą sculturą 200, jednak złapać ja w okazyjnej cenie jest ciężko..
Jeździłam już wcześniej na szosie składanej i chciałabym się przerzucić na coś lepszego. 
Z Rometem mam jeszcze problem z rozmiarówka, ponieważ na stronie producenta jest rama 47 cm i 50 cm. Mam 163 wzrostu i nie wiem, która byłaby lepsza. 
Od razu tez wspomnę ze zachwalany Triban nie podoba mi się pod względem wizualnym, a chcąc nie chcąc na to tez zwracam uwagę. :) 

za wszelkie rady serdecznie dziękuje! 

CE22CD94-3A0F-4276-861C-853DEFB012E7.png

36B7E9B8-63B5-4F08-8AAE-F6138E907019.png

Odnośnik do komentarza

Nie widzę, jaka jest różnica cenowa, ale jeśli do 1000 zł, brałbym Rometa na Sorze. Claris to najniższa grupa, Sora też nie grzeszy jakością, ale jednak jest trochę wyżej niż Claris (sam jeżdżę na sorze, w brzydkim Tribanie ? ). W tańszym masz też aluminiowy widelec vs karbon. Tam nawet nie chodzi o wagę a o komfort jazdy - karbon jednak Tobie tłumi lekkie nierówności i nadgarstki tak nie bolą.

Odnośnik do komentarza

Znalazłam chyba bardziej atrakcyjne oferty w moim przedziale i natknęłam się przy okazji na dwie opcje: https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-umbria-tiagra-r-48/ - ten jest używany i to mnie najbardziej stresuje.. jak się kontaktowałam ze sklepem to co się dowiedziałam to tyle ze rower jest z 2016 r i nie było w nim nic wymiane. półka cenowa 2300 zł

a druga opcja: 

https://trekking24.pl/pl/szosowe/5309-romet-huragan-4-2020-rower-szosowy-5907782761370.html Nowszy model 2020, ten jest nowy i za 3300 zł

Co o tym myślicie i która opcje byście wybrali? 

 

Odnośnik do komentarza

Ten Huragan 4 w porządku. Geometria wyścigowa i opony 23mm. Komfortu tu raczej nie będzie. Sensa ogólnie dobry rower ale ten na przedpotowych klamkach Tigara 4600. Nie dotykać. Alternatywa Tribany z Decathlonu. Np. 520 RC. Może robić za szosę endurance, zimówkę i gravela. Wchodzą do niego opony do 35mm. Kross Vento na Tiagrze 4700 tez w porządku. Geometria taka pomiędzy race a endurance.

163 to rozmiar 48. Więc zdecydowanie bliżej 47 niż 50.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...