Skocz do zawartości

Jaki MTB do 4600

Polecane posty

Witam, zamierzam zakupić nowy rower potrzebnego głownie do jazda rekreacyjnej powiedzmy 60% asfalt/drogi utwardzone, 40% laski, parki raz na jakiś czas wypad całodzienny np. do Jakuszyc tereny Wielkiej Sowy, Sobótki, Wałbrzycha  

Jakiej firmy - model byście polecili 

np. te : GIANT TERRAGO 29 2, Unibike Flite, RR XC100 ?????

rower z 1 czy 2 blatami pod moją jazdę ????? 

Ja mam 2 blaty. Wolę bo elastyczniejszy napęd i tańszy w eksploatacji. Inni zachwalają 1x.
RR XC 100 polecam. Ale ma napęd 1x.
Unibike Flite odradzam. To przestarzałe ramy, ograniczone odnośnie szerokości opon.
Sugeruję się trzymać z dala od amorów Suntour. Stoi u mnie w domu Giant Fathom kolegi mojego syna i jego amor Suntour Axon jest fatalny. A MT200 to spowalniacze a nie hamulce. Więc odradzam
Indiana Storm X7 brzmi jak idealny rower do tego zastosowania.
Kellys Gate 30 też dobry rower.

Dzieki, a np CUBE ACID tylko na 2021 ma napęd 1x 

co do RR XC100 (dużo ludzi sobie chwali cena do osprzętu ,ale i też ma swoje minusy- co napisałeś to się potwierdza 🙂 )  czy na jazdę asfalt 60 -70% byłby dobry ??? nie za bardzo sportowa sylwetka ??

Cube Attention SL i Acid są to bardzo specyficzne rowery. Nie nazwałbym ich nawet rowerami mtb. Dla mnie są to trekkingi z kołami mtb. Siedzi się prawie kompletnie wyprostowanym jak na trekkingu. Jechałem na Cube Attention SL i rama 19 cali była dla mnie, przyzwyczajonego do sportowej geometrii za krótka. Mam 175 wzrostu i jeżdżę normalnie na ramach 17,5 cala. Mój kolega sakwiarz przy 173 wzrostu jest tym Attention SL zachwycony. Jeździ na nim mega komfortowo. Z tym że hamulce i koła do wymiany.

Mam XC 100, z Twojego opisu bardziej bym szedł w kierunku Cube albo Indiany. Przy jeździe 80% las, napęd 1x12 jest genialny, z tymi większymi kosztami eksploatacji powoli mogę dyskutować. Miałem wcześniej 3x9 w mtb, mam też 3x9 w szosie, łańcuch 1x12 jest 2x droższy, ale zdecydowanie słabiej mi się wyciąga niż łańcuchy 9 rzędowe.

Za 3200? To jest rower mtb-podobny tak jak kiedyś były wyroby czekoladopodobne. Do tej ceny to jest słabo. Atrapa amortyzatora i atrapa kół. Reszta trzyma się kupy ale amor mtb najtańszy działający kosztuje 700 a koła 500. Taki rower do parku i po bułki.