Skocz do zawartości

Kross Vento 4.0 2021 wymiana kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zamówiłem sobie Krossa Vento 4.0 i chce od razu wymienić w nim kasete. Jest tam Tiagra. Fabrycznie mamy kasete 11-28, ale chciałbym coś lżejszego od czasu do czasu na podjazdy. Co można tam wsadzić bez ingerencji w pozostałe części osprzętu? Pytam tutaj o radę bo nie chce żeby w sklepie wcisnęli mi coś kiepskiego. Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

11-28 to już dość szeroka kaseta. Typowo szosowe kasety to 11-25 czy nawet 11-23. Ja bym pojeździł wpierw na takiej i zobaczył, a może będzie okej. Lżejsza będzie 11-32, następnie 11-34, ale 11-32 to kaseta, którą spokojnie się wsadza do starych mtb, jakbym musiał, sprawdzałbym na 11-32. Jeśli 11-32 będzie za twarda, szedłbym raczej w zmniejszenie małej zębatki niż powiększanie kasety.

Odnośnik do komentarza

No to ciekawy wynalazek. Masz już rower i możesz pokazać zdjęcie? Jak nie to, gdzie to znalazłeś / skąd się dowiedziałeś?

Na tej stronie masz zdjęcie obu tylnych przerzutek obok siebie, możesz sobie "na oko" porównać co masz u siebie.

Ale z tego co pamiętam to Kross zawsze do tych kaset montował krótki wózek. Nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia, ale patrząc po dostępnych wydaje mi się że w tym roczniku nadal jest to SS. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...