Skocz do zawartości

bardzo, bardzo poczatkujacy rowerzysta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

przepraszam ze przeszkadzam ale potrzebuje Waszej pomocy. Nie mam pojecia na temat rowerow... kiedys mialem Wigry 3 ( dostalem na komunie jakie 30 lat temu) i na tym moja wiedza sie konczy.... Ostatnio zona kupila sobie rower i teraz mnie wyciaga na romantyczne wycieczki po lesie. dotychczas, po cichu, zabieralem rower synowi- pozycza za 20zl - biznesmen ( jakis goral - kross napisane jest na ramie) ale czas aby kupic cos dla mnie. Powiem szczerze ze mam  tylko 1000PLN na rower na ktorym pewnie bede jezdzil jakies 10-15 razy w roku. ponizej znalazlem dwa na allegro- oczywiscie. 

 

http://allegro.pl/nowy-rower-spartacus-cross-2-0-czarny-shimano-2016-i6134172649.html

 

http://allegro.pl/rower-sundeal-expander-m4-potwor-pelna-hydraulika-i6054443319.html

 

Czy moze mi ktos z Panstwa pomoc w tej sprawie? dodam ze rowerem bede jezdzil po sciezkach rowerowych oraz troche po lesie. 

z gory dziekuje za podpowiedz. 

Bartosz

Odnośnik do komentarza

"jeszcze zostanie 200 na bidon :-)"

 

A że tak niedyskretnie zapytam, co będzie w tym bidonie za tę sumę? ;-)

 

BTW jak Ci zostanie 200 złotych, to bym pomyślał o jakimś zapięciu. W tym budżecie kupisz bardzo dobrego u-locka, który pewnie przeżyje ten rower i przyda się w następnym. Nie używam u-locków, bo wolę łańcuchy, ale za 100 złotych już chyba zaczynają się solidne modele (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Odnośnik do komentarza

Ja bym przede wszystkim kupił kask. Zdarzają się różne głupie sytuacje, które mogą być groźne dla zdrowia. Ktoś wjedzie w Ciebie lub Ty w kogoś. Łatwo przy wywrotce uderzyć w coś głową. Dla mnie zawsze na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, potem komfort, potem szybkość.

 

U-lock Pitbull trudny do sforsowania bez piły kosztuje ok. 120 zł. U-lock z Decathlonu za 30 czy 40 zł jest bardzo kiepski, nie kupować. Ale przed okazjonalnym pijaczkiem chroni.

Odnośnik do komentarza

Serio syn pożycza Ci rower za 20 zł? Wygląda to na spore nieporozumienie. Radziłbym poprawić stosunki na linii ojciec-syn. Za parę lat jak będziesz starszy, coś się stanie, będziesz potrzebował natychmiast dostać się na pogotowie, to syn Cię nie podwiezie bez zapłaty. Może nie powinienem tego komentować, ale pożyczanie takich rzeczy jak rower w najbliższej rodzinie za kasę nie wygląda normalnie. Peace.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...