Skocz do zawartości

Wymiana napędu 3x9 na... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Witam wszystkich

 

Mam taki dylemat - powoli będę musiał zabierać się za wymianę napędu.

Obecnie mam shimano'wski 3 x 9, mix części ktore udało mi sie dostać kiedyś i tego co zostało po 3x8  -  korba XT, przerzutka tył LX, ale manetki i kaseta już Alivio.

"Dojeżdżam" już kasete i łańcuch i niestety blaty w korbie też juz są praktycznie wszystkie do wymiany.

Zastanawiam się nad tym, czy szukać po sklepach i aukcjach (kupuje głównie w dadelo / centr. rowerowym) czesci i modernizowac jeszcze stary napęd

(bo same blaty korby mnie wyjdą z 350zł), czy moze iść w 3x10 czy ewentualnie 2x11, bo tak czy siak za rok czy dwa bede zmuszony do wymiany całości ?

 

Mam fulla xc, koła 26", jeżdże głównie w terenie, a trochę (czasem trochę wiecej) w górach (beskidy głównie) - ale generalnie cross country czy raczej "turystyka górska", a nie enduro.

 

Szukałem po forach, ale głównie przeważają rozkminy na temat napędów 1 x ... , a takiego na pewno nie chce do roweru z kołami 26" 

Jeśli podobny temat istnieje - prosiłbym o link.

 

Dziekuję i pozdrawiam,

Seba

 

 

Odnośnik do komentarza

Zostań przy 3x9, np. Deore serii 59x. Stare to, ale po prostu dobre. I w miarę tanie. W moim MTB mam właśnie to Deore 592: korba HII 22/32/42, kaseta 11/32. Przy dobrym wyregulowaniu i dobraniu długości łańcucha, nawet przy solidnym zpier...u po lasach/singieltrackach łańcuch nie spada. I na płaskim szybko się pojedzie bez mielenia jak chomik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...