Skocz do zawartości

Jaki rower do rekreacyjnej jazdy do 1000zł

Polecane posty

Witam serdecznie!

Ostatnio nachodzi mnie na zakup roweru i zastanawiałem się czy znajdę coś sensownego do jazdy głównie po mieście / plenery (ale nie "ciężkie" trasy, raczej asfaltem / ścieżką rowerową) w kwocie najlepiej nieprzekraczającej 900-1000 złotych. Szkoda mi inwestować jeżeli naprawdę nie będę dużo jeździł. 

Nie mam BLADEGO pojęcia o rowerach. Wiem, że za gówniarza strasznie mnie irytował problem z przerzutkami, nie bardzo chciały zaskakiwać. Ale to było 20 lat temu, pewnie już dopracowane są ^^

Jakiekolwiek sugestie ? Jestem wysoki i ciężki (187 cm, 115 kg)

Pozdrawiam !

Nic się nie zmieniło w tej kwestii, poza tym że jak wszędzie oszczędza się na jakości i to co kiedyś jeździło z przeskakującymi przerzutkami latami teraz się zarżnie w jeden weekend. A poważnie z takim budżetem możesz myśleć wyłącznie w kategoriach roweru używanego.

Jak sam napisałeś - irytacja z używania za młodu skwiercząco-zgrzypiącego mechanizmu przerzucającego biegi była? była 😉 - a wtedy zapewne wiele rzeczy mimo wszystko CI mogło nie przeszkadzać, bo młodość akceptuje i ma w toopie wiele irytujących rzeczy.
Stąd teraz gdy zapewne jesteś nieco starszy, bardziej rozsądny i mniej akceptujesz kłopotliwe sprawy - choć zapewne zmagasz się aby je przeorać/naprawić/pokonać to rower za 1000 zł w takich okolicznościach raczej będzie Cię wqr..ć a nie irytować - co oznacza dwojakie wyjście albo olej w ogóle rower albo kup jednak coś lepszego - co oznacza wydatek JEDNAK WYŻSZY wydatek zł.

Kiedy zaakceptujesz powyższe to pojawia się drugi problem - o ile wzrost nie ma znaczenia bo sa rowery nawet dla osób 2m to  ... jesteś CIĘŻKI, co oznacza że nawet najlepszy amortyzator w rowerach do 2500 zł ... się pod Tobą ugnie i w zasadzie ... nie będzie się uginał na wybojach - czyli sens kupowania roweru z amortyzatorem mija się z celem ...

Nie będę CI wyjaśniał jak pracują proste amortyzatory - nie chce mi się, sa od tego inne poradniki, znajdź se sam 😉 (tym bardziej że dla roweru do 1000 zł nie warto się "wypacać" z mojej strony) - dla ogólności wszystkie "sprężynowce" w cenie do 400-500 zł pracują poprawnie do ok. 100 kg a i to TYLKO wtedy kiedy jest tam NAJTWARDSZĄ sprężyna przewidziana przez producenta (zazwyczaj nie jest i trzeba wymieniać co kosztuje dodatkowe 100-150 zł).
Dodatkowo Twój wzrost wymusza stosowanie kół co najmniej 28 calowych

Trzecia rzecz mimo parcia na rower sam nie wiesz czy będzie sens - co dodatkowo utrudnia wybór - jesteś duży, ciężki i nie chcesz płacić a w kwesti roweru chciałbyś być chudy, silny i bogaty - tu nie ma synergii tylko "rozkrak" między dwoma odpływającymi kawałkami kry, gdzie Ty stoisz jedną nogą na jednej a drugą na tej odpływającej ...

Stąd - żaden marketowy sprężynowiec nie ma sensu, pozostaje TYLKO twardy przód i tył - czyli rower z mocna ramą i z jakimiś hamulcami i dużymi kołami.

Czyli albo rower miejski na grubych kołach albo trekkingowy - bo to one zazwyczaj maja sztywne widelce i w miarę spore możliwości obciążenia.
Jako że jesteś duży mięsny facet sugerowałbym trekking 😉 bo na damce wyglądałbyś jak cyrkowy słoń na rowerku - chyba ż emasz to w toopie - wtedy taki rower nawet dla dużego faceta da się dobrać.

Wniosek po tych wywodach - np. https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-trekkingowe/rower-lombardo-taranto-400-28-m21-czarno-szary  i aby nie płacić TERAZ całej kwoty stosujesz to https://www.mediaexpert.pl/lp,teraz-50-reszta-za-pol-roku czyli płacisz połowę dzisiaj (czyli 850 zł), uzywasz go i "sprawdzasz" czy jazda na rowerze CI leży czy wisi - jak CI leży to dopłacasz za pół roku 850 zł (142 zł miesięcznie odkładasz) a jesli CI wisi to po dołożeniu sprzedajesz rower za 2/3 ceny ...

Niestety powyższy wybór dalej jest obarczony najtańszym osprzętem - ale przynajmniej tylna jest "prawie najlepsza z najtańszych" czyli tył nie powinien CI tak zgrzytać - jak będziesz dbał ...

Tyle w temacie  - żuj.