Skocz do zawartości

Jaki rower do rekreacyjnej jazdy do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Ostatnio nachodzi mnie na zakup roweru i zastanawiałem się czy znajdę coś sensownego do jazdy głównie po mieście / plenery (ale nie "ciężkie" trasy, raczej asfaltem / ścieżką rowerową) w kwocie najlepiej nieprzekraczającej 900-1000 złotych. Szkoda mi inwestować jeżeli naprawdę nie będę dużo jeździł. 

Nie mam BLADEGO pojęcia o rowerach. Wiem, że za gówniarza strasznie mnie irytował problem z przerzutkami, nie bardzo chciały zaskakiwać. Ale to było 20 lat temu, pewnie już dopracowane są ^^

Jakiekolwiek sugestie ? Jestem wysoki i ciężki (187 cm, 115 kg)




Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jak sam napisałeś - irytacja z używania za młodu skwiercząco-zgrzypiącego mechanizmu przerzucającego biegi była? była ? - a wtedy zapewne wiele rzeczy mimo wszystko CI mogło nie przeszkadzać, bo młodość akceptuje i ma w toopie wiele irytujących rzeczy.
Stąd teraz gdy zapewne jesteś nieco starszy, bardziej rozsądny i mniej akceptujesz kłopotliwe sprawy - choć zapewne zmagasz się aby je przeorać/naprawić/pokonać to rower za 1000 zł w takich okolicznościach raczej będzie Cię wqr..ć a nie irytować - co oznacza dwojakie wyjście albo olej w ogóle rower albo kup jednak coś lepszego - co oznacza wydatek JEDNAK WYŻSZY wydatek zł.

Kiedy zaakceptujesz powyższe to pojawia się drugi problem - o ile wzrost nie ma znaczenia bo sa rowery nawet dla osób 2m to  ... jesteś CIĘŻKI, co oznacza że nawet najlepszy amortyzator w rowerach do 2500 zł ... się pod Tobą ugnie i w zasadzie ... nie będzie się uginał na wybojach - czyli sens kupowania roweru z amortyzatorem mija się z celem ...

Nie będę CI wyjaśniał jak pracują proste amortyzatory - nie chce mi się, sa od tego inne poradniki, znajdź se sam ? (tym bardziej że dla roweru do 1000 zł nie warto się "wypacać" z mojej strony) - dla ogólności wszystkie "sprężynowce" w cenie do 400-500 zł pracują poprawnie do ok. 100 kg a i to TYLKO wtedy kiedy jest tam NAJTWARDSZĄ sprężyna przewidziana przez producenta (zazwyczaj nie jest i trzeba wymieniać co kosztuje dodatkowe 100-150 zł).
Dodatkowo Twój wzrost wymusza stosowanie kół co najmniej 28 calowych

Trzecia rzecz mimo parcia na rower sam nie wiesz czy będzie sens - co dodatkowo utrudnia wybór - jesteś duży, ciężki i nie chcesz płacić a w kwesti roweru chciałbyś być chudy, silny i bogaty - tu nie ma synergii tylko "rozkrak" między dwoma odpływającymi kawałkami kry, gdzie Ty stoisz jedną nogą na jednej a drugą na tej odpływającej ...

Stąd - żaden marketowy sprężynowiec nie ma sensu, pozostaje TYLKO twardy przód i tył - czyli rower z mocna ramą i z jakimiś hamulcami i dużymi kołami.

Czyli albo rower miejski na grubych kołach albo trekkingowy - bo to one zazwyczaj maja sztywne widelce i w miarę spore możliwości obciążenia.
Jako że jesteś duży mięsny facet sugerowałbym trekking ? bo na damce wyglądałbyś jak cyrkowy słoń na rowerku - chyba ż emasz to w toopie - wtedy taki rower nawet dla dużego faceta da się dobrać.

Wniosek po tych wywodach - np. https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-trekkingowe/rower-lombardo-taranto-400-28-m21-czarno-szary  i aby nie płacić TERAZ całej kwoty stosujesz to https://www.mediaexpert.pl/lp,teraz-50-reszta-za-pol-roku czyli płacisz połowę dzisiaj (czyli 850 zł), uzywasz go i "sprawdzasz" czy jazda na rowerze CI leży czy wisi - jak CI leży to dopłacasz za pół roku 850 zł (142 zł miesięcznie odkładasz) a jesli CI wisi to po dołożeniu sprzedajesz rower za 2/3 ceny ...

Niestety powyższy wybór dalej jest obarczony najtańszym osprzętem - ale przynajmniej tylna jest "prawie najlepsza z najtańszych" czyli tył nie powinien CI tak zgrzytać - jak będziesz dbał ...

Tyle w temacie  - żuj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...