Skocz do zawartości

Kask B`Twin-a vs inne marki


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że cena ma jakieś uzasadnienie aczkolwiek badania o których czytałem nie wykazały żeby dużo droższe kaski oferowały dużo większe bezpieczeństwo niż te tańsze. Miałem kilka różnych kasków, moi koledzy również. Jeżdżąc rekreacyjnie po lesie mógłbym kupić tąńszy kask. Jednak jeżdżąc w ruchu miejskim, mimo że trochę żal mi było wydanych pieniędzy, kupiłem kilka razy droższe kaski i z perspektywy czasu nie żałuję. Miałem kilka upadków w których zniszczyłem kaski ale za każdym razem ochroniły mi głowę. Akurat były to Belle z wyższej półki. Sam mam obecnie bardzo dobry kask. Moje dziecko do treningów i wyścigów ma jeszcze lepszy, bo jego głowa jest dla mnie bezcenna. Każdy musi sam zdecydować na ile sobie ceni ochronę własnej głowy. Mój oszczędny kolega przeszukał ostatnio sieć i ocenił że bardzo dobry stosunek jakości do ceny ma szosowy Uvex za którego dał ok. 2 stówy. Szosowe są zwykle droższe bo są lżejsze i trochę lepiej skonstruowane jeśli chodzi o dopasowanie i przewiewność. Wiele kasków MTB jest tańszych niż szosowe a zapewnia nie gorszą a może nawet lepszą ochronę. Warto też zwrócić uwagę czy producent ma program Crash Protection. Jak kupowałem Belle to mieli taki program i wymieniłem zniszczony kask na nowy za pół ceny. Na szosę bym takiego Decathlona nie kupił. Nie piszą też żeby był "in mold" czyli skorupa zintegrowana z pianką w całość. Jak nie piszą to pewnie nie jest ale można podpytać o to sprzedawcę. Bell w Decathlonie za 149 jest już w takiej technologii. Mój syn miał poprzednio kask na rolki z Decathlonu. Nie tani, bardzo ładny i wyglądało że dobrze chroniący. W jakimś momencie nagle rozkleił się i się okazało że zewnętrzna warstwa była po prostu przyklejona klejem do pianki. Takiego bym nie chciał więc warto to sprawdzić. Z tym że warto pamiętać że kask latem też się nagrzewa i przewiewność latem przy długiej jeździe ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Mam coś takiego

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/odziez/kaski/bontrager/44001/starvos

Bardzo wygodny, fajna obsługa dopasowania jedną ręką, chociaż z perspektywy czasu nie wiem, czy to był dobry wybór. Wydaje mi się, że kask nie chroni za bardzo tylnej części głowy, tzn zapięcie powinno by niżej,a nie pośrodku. Chyba, że większość kasków już tak ma, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem dość fajny kas firmy OZONE. https://www.centrumrowerowe.pl/kaski-i-ochraniacze/kaski-rowerowe/mtb/p,kask-mb-02-fluo-czarny-mat-ozone,583480.html

 

-Wykonany w technologii IN MOULDING

-22 otwory wentylacyjne 

 

Idealnie by pasował do kolorystyki mojego roweru, tak samo jak B`Twin  ^_^ Tylko znowu pytanie czy warto. Mógłby być również problem z znalezieniem takiego po sklepach, bo przez internet nie kupowałbym kasu

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu wybrałem się do Decathlonu aby kupić ten kask, o którym wyżej wspomniałem. Jednak na mojej głowie wyglądał bardo dziwnie. A wygodny był tak w 70%. Więc mówię, że może pójdę do GO SPORTU który jest niedaleko. I to okazało się lepszym pomysłem. Kupiłem ten kask: http://www.ceneo.pl/16522119

http://www.kellysbike.com/PL/akcesoria/akcesoria-i-komponenty/kaski/kaski-dla-doros-ych/dynamic-white-green/green. I przez przypadek trafiłem na obniżkę! ? Kosztował mnie 130 zł. Leży na mnie dość fajne, jest wygodny. Jedynie te paski na brodę są dziwnej struktury, ale to pewnie zmieni się z czasem użytkowania. Kiedyś tak miałem z kaskiem B'Twina, że te szelki były ''ostre lub ocierające''.

Odnośnik do komentarza

Żeby rozwiać pewne wątpliwości co do kasków z Decathlonu. Sam takowy posiadam, nic mu nie jest pomimo codziennego użytkowania. Technologia inmold w kaskach niebieskiej firmy zależy od modelu. Obecnie posiadają ją modele 500 oraz 700 (mam jego wcześniejszy model). Jeżeli nie jest to umieszczone w opisie produktu (a powinno być), to jest stosowna informacja naniesiona na kasku :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...