Skocz do zawartości

Jakie pierwsze siodło do 300 zł rower trekkingowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower Kross trans 7.0 niestety fotel który tam jest domyślnie zamontowany nie nadaje się dla mnie. Po zrobieniu kilometra na nim mam cały obolały tyłek a do tego dochodzi drętwienie w kroczu. Zrobiłem pomiar rozstawu kości na tyłku i wyszło mi 11,5 cm. Jakie siodło polecalibyscie do 300 zl? Kompletnie nie znam się na tym i nie wiem jakie wybrać. Głównie chciałbym robić trasy do 30-40 km dziennie pozycja wyprostowana raczej głównie trasy po asfalcie i troche szutrowych. Co byście polecili ?

Odnośnik do komentarza

Lepiej na początek spróbować trochę obniżyć siodełko. Pomóc może również regulacja przód - tył, regulacja poziomu. Dodatkowo jak długo nie jeździłeś, problem może być po prostu w braku przyzwyczajenia (nie dotyczy drętwienia, bo to jest prawdopodobnie spowodowane zbyt wysoko ustawionym siodełkiem). Dopiero jak to nie pomoże rozważał bym wymianę. Możesz też ewentualnie spróbować spodenek z wkładką.Choć jak siodełko jest źle ustawione, albo źle dobrane, to to nie pomoże za dużo. Możesz też trochę obniżyć kierownicę, masz regulowany mostek. To pozwoli przenieść ciężar ciała trochę do przodu i zmniejszy nacisk na siodełko.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, pepe napisał:

Lepiej na początek spróbować trochę obniżyć siodełko. Pomóc może również regulacja przód - tył, regulacja poziomu. Dodatkowo jak długo nie jeździłeś, problem może być po prostu w braku przyzwyczajenia (nie dotyczy drętwienia, bo to jest prawdopodobnie spowodowane zbyt wysoko ustawionym siodełkiem). Dopiero jak to nie pomoże rozważał bym wymianę. Możesz też ewentualnie spróbować spodenek z wkładką.Choć jak siodełko jest źle ustawione, albo źle dobrane, to to nie pomoże za dużo. Możesz też trochę obniżyć kierownicę, masz regulowany mostek. To pozwoli przenieść ciężar ciała trochę do przodu i zmniejszy nacisk na siodełko.

Problem tkwi w tym że przejezdzilem całe ubiegłe wakacje na rowerze robiłem czasami po 10/20 km dziennie i problem ciągle występuje już po kilku minutach jazdy czuje jakbym miał siniaki na pośladkach. regulowalem już kierownicę i i siodło na wszystkie sposoby i dalej to nie pomogło jeździłem również że spodenkami z Decathlona z wkładką i pomagało to tylko na tyle że ból zacząłem odczuwać. Nieco później niż normalnie. To  moje siodło jest żelowe mega miękkie czytałem że na dłuższe dystanse miękkie siodło może wyrządzić więcej szkody niż pożytku więc już sam nie wiem ?

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś takie siodełko trekkingowe jakiś model Selle Royal Look In i pomimo że było miękkie nie było zbyt wygodne. Wymieniłem na średnio twarde i było znacznie lepiej. W swoim mtb i gravelu też mam obecnie dość twarde siodełka. Czasem jeżdżę w spodenkach z wkładką, czasem bez i nie ma żadnego problemu. Tak że może faktycznie powinieneś spróbować z trochę twardszym siodełkiem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...