Skocz do zawartości

Rower do +/- 1700zł + pytanie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zakupu roweru górskiego do kwoty +/- 1700zl. Rower przeznaczony bedzie do jazdy rekreacyjnej, raz po miescie, raz po lasach. Wzrost to 183.

jak narazie znalazlem takie rowery:

Rower górski Romet Rambler R7.4 27,5 2019

Rower górski Kellys Spider 10 29 2019

Rower górski Merida Big Nine 15-D 2019

Rower górski Focus Whistler Core 29

Rower górski MTB INDIANA X-Pulser 3.9 M19

Rockrider ST 530

Mysliscie ze znajde cos lepszego w tej cenie? zalezy mi by rower był nowy.

Jeszcze jedno pytanko. Kupowal ktos kiedys w sklepie rowerzysta.pl? jesli tak to co o nim sadzicie?

Dziekuje za pomoc Pozdrawiam 1f642.png

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie sensowne są dwa scenariusze. Albo kupujemy używkę albo kupujemy rower nowy, który spełnia jakieś granice przyzwoitości. Nowy rower do 2000 to będzie kompletny chłam. Najtańsze nowe rowery, które są przyzwoite to Indiana X-Pulser 5.9 i Cube Analog.

Jak używka to wczoraj mój kolega kupił Cube Attention 2016 za 1800 zł. Nowy za 1700 to rower klasy Biedronka/Makrokesz. Niemcy teraz wyprzedają rowery i jest ich na OLX i Allegro bez liku. Można znaleźć bardzo sensowne używki.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Oskarr napisał:

Jeśli masz taką możliwość, dołóż do Indiany 5.9, wiem, że to będzie 500 zł powyżej budżetu, ale może się w przyszłości odpić na tańszym użytkowaniu. Do czego chcesz używać rower? Ile jeździsz? Jazda po lesie po równej ścieżce rowerowej czy zjazdy po korzeniach 50km/h?

jazda raczej amatorska z godzinke dziennie moze wiecej. w wiekszosci bede jezdzil po miescie ale jakies lasy czy cos tez pewnie sie pojawia

Odnośnik do komentarza

Godzinka - dwie dziennie, to już sporo pedałowania. Ja bym rozważał dołożenie i kupno 5.9. Z używanymi rowerami jest taki problem, że tam zawsze będzie coś do zrobienia na dzień dobry. Standardem jest wymiana łańcucha, kasety i linek. Jeśli ktoś się zna, zrobi to samemu za 150 zł + parę godzin relaksu przy dłubaniu. Jeśli musisz oddać rower do serwisu, aby Ci to zrobił to już 200-250. Jak wyjdzie Ci amortyzator serwisu to kolejne 200-300 zł i już masz cenę nowej indiany, tylko indiana będzie miała wszystko nowe i na gwarancji. Ja przeglądam olx w poszukiwaniu czegoś na 29", ale u mnie najbliższe duże miasto to Toruń (100km) i Olsztyn (100 km), przy wyszukiwaniu do 75 km do 2000 nie ma nic używanego co byłoby lepsze od nowej indiany za 2500.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...