Skocz do zawartości

Komplet kluczy do roweru

Polecane posty

Jezas - ale wałkujecie temat - rower z piastą Nexus 8 ogarniam (w domu też) standardowym zestawem kluczy typu multi za 20 zł (np, https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-rowerowych-roweru-multiklucz-imbus-6301934271 ) plus skuwacz do łańcucha za 10 zł plus klucz nastawny "mały francuz" do 25mm za 15 zł (m.in. do odkręcania śrub piast i nietypowych dziwadeł ) - całość jak widać poniżej 50 zł.
Kwestią rzadkiego używania w tym w trasie jest dobrze przemyślana strategia doboru osprzętu czy kół (Big Ben plus z wkładką i od 3 lat zero przebić).
Jak ktoś sie upiera to można do tego dorzucić prosty Multi tool z klapcążkami nożykiem i piłka ale to już zbytek - zazwyczaj dobry nożyk jako dodatek załatwia sprawę.
I tyle w temacie - chyba że ktoś wybredny bardzo i szuka tego typu wynalazków https://hike.pl/zestaw-narzedzi-topeak-alien-ii.html?&cat=452 - czyli droższy zestaw tego co ja mam ale w jednym ...
Sprawa INNĄ jest rozbieranie piasty lub jej samo czyszczenie - wtedy to co innego ale to zazwyczaj wyższa szkoła i to dodatkowo uzależniona jak BARDZO rozbieramy ją - samo wyjęcie bebechów, rozpuszczenie starych prochów, wyolejowanie na nowo i zapchanie smarem to piętro wyżej niz rozebranie roweru i jego skręcenie - wyżej i to mocno to rozkręcanie piasty na śruby - no ale to robota na cały dzień (po amatorsku na balkonie 😉 )

My mamy:
- komplet imbusów z Kauflandu za jakieś 15 zł
- skrzyneczkę z grzechotką z Lidla z wszelkimi możliwymi bitami i kluczami nasadowymi za ok. 4 dychy
- ze 2 francuzy z Lidla albo Carrefoura, duży i mały
- bacik i klucz do kaset Bike Hand, za jakieś 3 dychy w sumie
- klucz do wszelkich pedałów z długą dźwignią o nazwie Red za jakieś 3-4 dychy i 15-tkę z Carrefoura
- obcinacz do trytytek i takich tam z Lidla za jakąś dychę
- no i mam faktycznie komplet kluczy dynamometrycznych Speca za który dałem stówę (chodził po 500). Ale równie dobrze można kupić klucz Bontragera za 90 zł, który ogarnia większość istotnych śrub.
- no jakieś śrubokręty i cążki które i tak każdy ma w domu