Skocz do zawartości

Prośba o opinię KRYPTONITE kotwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym przymocować rower w garażu podziemnym (ogólnodostępnym) i potrzebuję jakiegoś uchwytu. Znalazłem taką kotwę:

 

http://rowertour.com/kryptonite-strong-hold-kotwa.html, która wydaje się dość porządna. Zastanawia mnie jednak w jaki sposób można zdemontować taką kotwę i co w przypadku tego konkretnego modelu jest tutaj zabezpieczeniem. Kotwę mocujemy śrubami, więc rozumiem, że można je również odkręcić i ściągnąć kotwę i 'pożyczyć' sobie rower wraz z u-lockiem i samą kotwą.

 

Z góry dzięki za info 

Odnośnik do komentarza

Zdawało mi się że widziałem gdzieś kotwę, którą prawie nie sposób było zdemontować. Nie wiem czy nie był to Abus.

 

Z garażu podziemnego na moim osiedlu wyjechało już parę rowerów niczym nie przypiętych. Wyjechały też niczym nie przypięte fajne Scotty stojące pod drzwiami na klatce. ja bym przypiął do kotwy i drugim u-lockiem ramę z kołem żeby uniemożliwić jazdę jakby co. Polecany u-lock to modele Pitbulla i Kryptonite.

Odnośnik do komentarza

Zdawało mi się że widziałem gdzieś kotwę, którą prawie nie sposób było zdemontować. Nie wiem czy nie był to Abus.

 

Z garażu podziemnego na moim osiedlu wyjechało już parę rowerów niczym nie przypiętych. Wyjechały też niczym nie przypięte fajne Scotty stojące pod drzwiami na klatce. ja bym przypiął do kotwy i drugim u-lockiem ramę z kołem żeby uniemożliwić jazdę jakby co. Polecany u-lock to modele Pitbulla i Kryptonite.

 

Dzięki za odpowiedź. Mam od kilku lat u-locka KRYPTONITE i poza ciężarem jestem faktycznie bardzo zadowolony. Słyszałem dobre opinie zarówno na temat kotwy KRYPTONITE i ABUS ale bardziej zastanawiało mnie co sprawia, że są dobrym zabezpieczeniem. Myślałem, że jest jakaś technologia, która w jakiś sposób zabezpiecza dostęp do śrub przez np. użycie kluczyka.

 

Wygląda na to, że jedyną metodą zdemontowania takiej kotwy jest faktycznie dość spora demolka, co raczej uniemożliwia zmianę miejsca umocowania.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakie to ma śruby, ale większość porządnych kotw ma śruby, których łeb ukręca się po przykręceniu. Uniemożliwia to ich odkręcenie. Czy skutecznie? Myślę, że tak: to jednorazowe rozwiązanie -- demontaż tylko za pomocą solidnego udaru i rozkuwania podłogi. Myślę że złodziej nie poradzi sobie, szczególnie że są produkowane z myślą o motocyklach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...