Skocz do zawartości

Modyfikacja roweru- szukam porady


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem od paru lat posiadaczem rowera Giant Escaper- jest to rower juz  nie nowy ma może gdzieś 6 lat może więcej. Rama L, ilość przeżutek 3x7, koła 26.

W tym sezonie zastanawiam się właśnie nad modyfikacją tego rowera a mianowicie chodziło by mi o zmiane ilości przeżutek np na 3x8 lub wiecej no i do tego zmiana wielkości koła- w sezonie robie ponad 2000 km wiec wolał bym właśnie coś takiego aby troszke go przyspieszyć.

Moje pytanie jest takie czy wogóle opłaca się robić coś takiego i jaka może być mniej więcej cena czegoś takiego???

Nie wiem czy dobrze myśle no ale zdaje mi się że dochodzą do tego zmiany manetek .

Czy  ma ktoś jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza

Cześć, a co chcesz osiągnąć wymieniając ilość przełożeń? Pisałem o tym trochę więcej tutaj: https://roweroweporady.pl/po-co-w-rowerze-11-biegow/

No i kwestia jeszcze zmiany wielkości kół - jakie masz hamulce? Jeżeli szczękowe, to jeżeli w ogóle większe koła zmieszczą Ci się w ramie, to będziesz musiał przenieść pivoty od hamulców.

 

Szczerze? Nieopłacalne manewry. A od dodania kolejnych przełożeń nie będziesz szybciej jeździł, zresztą przeczytaj to co podlinkowałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...