Skocz do zawartości

Rower szosowy/gravel do 3000 - Triban RC 500 - rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak Oskarr, na XL trzeba założyć mostek 90 mm i do takiego się przymierzyłem wczoraj w deca dzięki uprzejmości sprzedawcy, który użyczył mi swój rower . Wrażenia takie sobie mimo wszystko coś nie tak z ułożeniem łopatek, za bardzo ściągnięte i bardziej wyciągnięty byłem, mało komfortowo. Jeśli chodzi o L RC520 to pozycja idealna bez żadnych modyfikacji poza ustawieniem siodła. Kierownik działu szos doradzał mi mimo wszystko XL choć sam przyznał, że gdyby był mojego wzrostu z tym przekrokiem dla siebie brał by L ? Koniec końców zamówienie anulowałem. Powiedzieli mi, że obecnie zmieniają politykę i będą odchodzić od trendu proponowania szos z mniejszą ramą bo im takie nie schodzą, za to XL ludzie o podobnym wzroście chętniej kupują - cóż byc może dlatego że żółtodzioby jak ja w temacie na pierwszą szosę kupują zazwyczaj rower za duży. Moim zdaniem najważniejsze znaczenie ma tu Stack i Reach ten ostatni L w stosunku do XL to różnica zaledwie 1 mm. Za to Stack różnica 3 cm, w XL inny kąt nachylenia rury podsiodłowej jest i dlatego wydłużony zasięg ramy. Wygodniej mi jest na ćut większej kierownicy jak 42, po za tym rower wydaje się bardziej pewny. Osobiście uważam też że to właśnie na krótszym mostku szosa jest mniej nerwowa, zawsze miałem takie wrażenie na rowerze im dłuższy mostek tym rower był bardziej nerwowy, choć wydawał się bardziej skrętny, ale mniej przewidywalny. Akurat krótszy mostek mi odpowiada. Najważniejsze jednak dla mnie by pozycja w rowerze nie powodowała bólu pleców i była wygodna i nie chodzi mi o bardziej podniesione plecy w pionie w trakcie jazdy, a opdpowiedniy dobór wszystkich komponentów roweru. Jacku zgadzam się z tobą że mniejszy rower lepszy dla kogoś z krótkim tułowiem i długimi nogami, a większy w odwrotnej proporcji. Mam możliwość kupienia takich rowerów i się zastanawiam teraz, rozmiar 56: Author Aura XR 3 2020 oraz  Head I-SPEED I 28 2020 , nówki z rabatem bo ostatnie sztuki w cenie zbliżonej do tribana RC500 z deca.    

large_i-speed-i-2020-1[1].jpg

rower-aura-xr-3-2020-ebon[1].jpg

Odnośnik do komentarza

Krótszy mostek oznacza większą zwrotność i szybszą reakcję na ruch kierownicą. Takie cechy są pożądane w jeździe terenowej a niepożądane w jeździe na szosie. Standardowe mostki stosowane na szosie mają 100-140mm. Umożliwiają stabilną jazdę, szczególnie w aerodynamicznych pozycjach. Na szosie mniej niż 90 nigdy się nie stosuje w normalnych warunkach. Jest kwestią wyboru jaki powinien być w rowerze szosowo-terenowym. Sądzę że nie krótszy niż 90.

Odnośnik do komentarza

Czekam na Tribana RC500 w rozmiarze L, podnieśli cene o dwie stówy ale dali mi kod rabatowy w tej samej wysokości na następne zamówienie. Wziąłem rower z dostawą do domu. Polecam Decathlon Bemowo, spoko ludzie i bardzo kompetentny kierownik działu rowerowego. ?    

Dziękuję bardzo za pomoc. Jacku może do zobaczenia gdzieś tam na trasie! ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej. Szukam swojej 1 szosy. Wzrostu 188, wagi na ten moment 91. Przekroku w tym momencie nie mam zmierzonego. Ale chyba rozmiar L w rc500 powinien być dla mnie ?

 

Drugie pytanie: rc500 czy może Romet aspre 1 za ~2700 ?

Na korzyść tego drugiego: lepsze koła i opony, hamulce ? Bardziej gravelowy, czyli bardziej wszechstronny po przejściu na baranka z MTB. Na miejscu u mnie w mieście

Na minus wyższa waga i niższa klasa przerzutek a także mniej przełożeń.

Co powiecie ? Chyba że ktoś poleci coś innego do tych max 3tys ale DOSTĘPNEGO najlepiej małopolskie/Śląsk no i może podkarpackie

Odnośnik do komentarza

Rozmiar L powinien być okej, ja osobiście bym wolał Tribana, sam mam stary model 520 na sorze, ale jeszcze z szosowymi, nietarczowymi hamulcami. Czemu uważasz, że koła w Romecie są lepsze? Porównywałem koła w moim Tribanie do kół w Vento 2, Vento ma koła klasy shimano claris i lepiej się toczyły i sztywniejsze są koła w botwince. Opony rzeczywiście wyglądają na lepsze w romecie, hamulce nie wiem.

W starym 520 wchodzą opony 37c, w nowej rc500 40+ mm, to jest bardzo wszechstronny rower. Ja bym wybrał Tribana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...