Skocz do zawartości

Rower dla 120kg osoby? Budżet: 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to znaczy że odniosłem mylne wrażenie że masz właśnie RockShoxa olejowo-sprężynowego w swoim rowerze? Rowery sprzedawane z tymi amorami mają sklepowo założoną sprężynę medium. Teoretycznie takie są zalecenie RockShox:

X-Soft (srebrna) <63kg
Soft (żółta) 63-72 kg
Medium (czerwona) 72-81
Firm (niebieska) 81-90 kg
X-Firm (czarna) 90-99 kg

Więc będąc 24 kg plus ciuchy cięższym, sprężyna miała pełne prawo się zapadać. Natrafiłem na wątek na jednym z amerykańskich forum, które są dużo bardziej zasobne w wiedze niż nasze, w którym użytkownik pisze:

" Does anybody have any experience how accurate the springs are categorized for RockShox forks? More specifically, the XC30 TK, but experiences with other RS forks are welcome as well, to get a general feel about the stiffness.
I've read various comments stating that the springs are too stiff for the weight they're intended to be used with (and a few stating the exact opposite).

Following situation:
- Fully geared up, I weight around 66kg (~145 lbs).
- I currently have the medium spring (red) in my fork, designated for 160-180 lbs (72-81kg).
- My sag is only 10% while standing over the bike (in attack position) - without any preload whatsoever.
- On my last ride, it seems I used just short of 80% of the available travel (which with fork is only 80mm out of 100mm).
This included stairs and some practice jumps with a small kicker (really nothing too big, but I also won't ride anything higher on my trails - not with that fork anyway)."

Wydaje się więc, że zalecenia producenta są słuszne. Co do Indiany to ja podobnie jak kolega Smalec, wkejam ją w co którym wątku. Po prostu na chwilę obecną maja ofertę w segmencie do 3k, która jest niemal bezkonkurencyjna. 2 lata temu takim hitem sprzedaży był Kellys Gate 2017, który zabijał całą konkurencję, mając za 3,5k sztywne osie, Recona i Deore.

2700 za Indianę 6.9 z powietrznym RockShoxem na Deore i heblach Shimano MT-400 jest to IMO zajebista oferta.

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak ze wciskam kazdemu to. Tylko na forum jest masa wątków w przedziale 2500-3000, wiec polecam ludziom ten model bo nie ma(chyba) 2 takiego gdzie mamy taki osprzet za 2700 a nawet za 3-3.3k. Przeciez nie polece tego roweru komus kto szuka za 5tys cos... A że kuzyn kupił wazy koło 100kg i chwali sobie, super rowerek. Sam sie przejechałem i naprawde szczerze go bede polecac.

Odnośnik do komentarza

@jajacek Jeszcze raz dzięki bardzo za poświęcony czas i wytłumaczenie wszystkich nieścisłości.

 

W takim razie dołożę do tej Indiany 6.9, ale najpierw odwiedzę pobliskie ME w poszukaniu takiego, żeby usiąść i się przejechać 

@Mociumpel Kondycja jest, to nie 120 kg tłuszczy a w większości mięśnie ? roweru szukam jako zastępstwo do auta w mieście i rekreację na weekendy kiedy będę wracać do rodzinnej wsi ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ponownie, rower zakupiony jakiś czas temu uwagi których nie miałem przy pierwszych przejazdach 

-moglby być trochę większy, siedzę mocno pochylony i kierownica jest jakby za daleko 

-cos w okolicach korby albo przedniej przerzutki strasznie hałasuje, trzaska i nie da się jeździć ze spokojna głowa, hamulce i inne newralgiczne miejsca sprawdzane (hałas tylko kiedy ktoś na nim jezdzi, sprawdzane też na lżejszych znajomych)

-przerzutki potrafią się same zmienić, regulacja nic nie zmienia 

 

Rower leci do sprzedawcy żeby zobaczył czy coś da się zrobić, jeśli nie to leci na gwarancję - chyba że ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł na rozwiązanie tych dwóch problemów ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...