Skocz do zawartości

Mini przedni błotnik do roweru enduro/trail


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie podobają mi się błotniki typu płetwy, bo wg mnie mają one zastosowanie do rowerów trekingowych, mój rower chce by ładnie wyglądał przez co szukam od paru godzin już błotnika przedniego.
Znalazłem ten bo nawet napis mi się podoba i odpowiada mojemu stylu jazdy. Czy jednak ktoś się zna na tyle by określić czy wymiary tego błotnika będą odpowiednie dla koła 29?

Cytat

Rozmiar: 267 x 251 mm (szerokość x wysokość)


Tutaj link:
https://allegro.pl/oferta/blotnik-reverse-mudguard-born-to-ride-black-blue-7999479750


Generalnie chce tego typu błotnik który będzie lekki (ten waży najmniej bo 25g) + będzie ochraniał w tym stylu koło 29.
Tak wiem że nie spełni on pełnej funkcji jak normalny błotnik ale ja nie mam problemu z ubrudzeniem się, błotnik kupuje by mi w twarz nie leciała woda czy błoto i nie brudziło ramy.

Tylni błotnik nie potrzebuje, choc fajnie jakbym jakis tez tego typu mały mógł wsadzić gdzieś pod tylni amor.

Ktoś tutaj obeznany jeździ na jakimś trailu bądź fullu by się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Te małe błotniki są dla lansu - w terenie się nie przydają bo  w terenie błotników się nie używa, a w szybkiej jeździe po deszczu WSZYSTKO co nie ma błotnika za "pół koła w poziomie" plus ew. chlapacz i taki CI leci na ryjek - wiem z praktyki że TYLKO pełny błotnik to szansa na to aby nie być mokrym i brudnym od dołu i to głównie z przodu bo z tyłu to różnie błoto lata - zazwyczaj wystarczy płaski karton aby nie leciało na plecy...

Krótko mówiąc najfajniejsze są rowery ... bez błotników ;) chyba że masz coś takiego https://cube.pl/2019/rowery/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-allroad-blacknsilver-2019/ - gdzie wszystko masz ładnie wkomponowane kolorystycznie i w ramę - rower wtedy wygląda zacnie ogólnie.

Odnośnik do komentarza

@Mociumpel
No nie moge sie z Tobą zgodzić, w terenie sie uzywa blotnikow by chronily przed zabrudzeniem lagów.
jestem w stanie powiedzieć, że błotnik tego typu w wersji XL (Face Fender) wygląda i dobrze (prawe zdjecie) + będzie spełniać prawie co takie same zastosowanie jak większy błotnik, lepsze niż te malutkie.

Mylę się? Ktoś jest w stanie ocenić? Bo mam dylemat ktory wziac, kolorystycznie bedzie pasowal do roweru ale no nie wiem czy wziac po prostu maly by oslanial golenie i lagi, czy jak juz kupuje to doplacic do tego wiekszego by tez bardziej od deszczu ochranialo.  różnica 2,5cm...

KtTb2zW.jpg


Linki XL:
https://allegro.pl/oferta/blotnik-rowerowy-face-fender-xl-do-amora-35g-7635757273

Normalny: https://rowerowy.com/sklep/akcesoria/blotnik/prod/racefender-pixel-r

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, forii napisał:

Tak wiem że nie spełni on pełnej funkcji jak normalny błotnik ale ja nie mam problemu z ubrudzeniem się, błotnik kupuje by mi w twarz nie leciała woda czy błoto i nie brudziło ramy.

Wiem że sie czepiam ale szukasz czegos co nie blutnie Ci na twarz i na ramę - cytat powyżej jednoznacznie wskazuje cel posiadania przez Ciebie błotnika - do tych celów króciec sie nie nadaje ale nadaje sie do "ochrony lag" - i do tego krótkie służą. Do celu które wstepnie wskazałes TYLKO długie.

A to że sie nie zgadzasz - no cóz niektórzy jezdża w deszczu z błotnikami w pelerynach i z parasolami - w tym starciu Twój krótki błotnik ... będzie ładnie wyglądał, a Ty będziesz mokry i ubłocony - podobnie jak reszta roweru - poza lagami oczywiście ;) ...

CO zas do błotnej jazdy wersja pro to tu https://www.redbull.com/pl-pl/fotogaleria-na-blotnistej-linii-frontu masz rowery zawodników z hajendowych zawodó - wiekszośc nie ma tych papierowych tacek z przodu, a jesli już to raczej dłuższe (a i to przylegające do koła i latające z nim) - maszyny mają być twarde jak zawodnicy - tu nie ma, że jakis wyryp błotny leci w pysk - albo jestes mientki jak kaczka w wannie albo ... używasz rowerka któremu błotko nie szkodzi ;) cvzyli rekreacyjnie i dla fasonu masz tackę papierową dla lansu ...

Weź który CI sie podoba tu nie wybieg dla modeli aby oceniac fason błotnika i jego pasowanie do ramy czy koloru śrubek przy lampce ...

Odnośnik do komentarza

No ale przeciez podlinkowalem dwa błotniki tego typu, wiem że to wersje mini ale jeden jest dłuższy (zdecydowanie) + drugi malutki.

Ten dłuższy na pewno bedzie lepszy od tego małego przed kamykami i wodą.

O błocie nie mówie bo nie jeźdze w takich warunkach.

Błotnik ma ochraniać tylko przed deszczem z przedniego koła co wylatuje, tył pleców mnie nie interesuje, niech kapie na plecak.

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MARIUSZZZ napisał:

Jakoś wątpię, żeby to maleństwo ochroniło lagi przed brudem. Ma błotniki "crossowe" (można by rzec półpełne) i wiecznie tylny błotnik jest ochlapany z wierzchu. Takie coś, to chroni tylko przed dostaniem się brudu do rury sterowej od spodu.

...

dlatego wziąłem większy, ten po prawej, niż ten po lewej, nie demotywuj

KtTb2zW.jpg

Odnośnik do komentarza

Oj tam oj tam ... tacka papier ale samopoczucie lepsze ;)
A na poważnie - krótkie lansiarsakie błotniki sprawdzone w boju (szczególnie przód) nadają się delikatnie mówiąc tak sobie - coś tam dają ale przy wolnej jeździe i mocno umiarkowanym nie błotnym terenie - przy prędkościach powyżej 25/h  na asfalcie jesteś mokry od stopy po kolana i czasem wyżej - wtedy zrozumiesz o co mi chodziło ...
A lagi to jeśli są szczelne (czyli dobre sprężyny i w zasadzie każdy powietrzny) to się po prostu brud nie dostaje do środka a to co pochlapie po nich to i tak zostaje w czasie pracy powyżej części pracującej na dobiciu czyli powyżej uszczelek ...

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, MARIUSZZZ napisał:

Zawsze do usług ?

Ja po doświadczeniu z moimi "crossowymi" SKSami, nie mam zamiaru kupować innych niż tylko pełne.

ja i tak sie pociesze i powiem ze lepsze to niz nic, a pelne to płetwy i nie beda tak wygladac jak te face ridery, nie uposledze swojego roweru typu All mountain długimi błotnikami, to ma pasować i choc troche działać i tyle.

 

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o "pocieszanie" - po prostu albo nieuważnie czytałeś lub jestes uparty (przynajmniej moim zdaniem) bo kupiłeś zanim pomyślałeś czy tez bardziej zanim nie dotarło do Ciebie słowo ciemnego luda - poczytaj temat  https://roweroweporady.pl/f/topic/5313-przerobienie-roweru-29-cali/ - tam człowiek chciał władować kupę kasy w przeróbkę roweru zwanego struclem - na szczęście udało się go naprowadzić na bardziej rozsądny pomysł schodkowego ulepszania roweru do poziomu który można uznać za skraj zdrowego planowania ;)

Twój gadżet nie jest drogi - sprawdź go w realu i podpowiedz innym po teście czy wart był był tych 60 zł - ile z Twojej decyzji to realny zysk a ile wtopa - dzięki forum takie "reaktywne" decyzje i ich opis TAKŻE wnoszą swoje 3 grosze - uświadamiają innych, a taki cel był Twojego zapytania na forum - Twoja odpowiedź będzie dla Tobie podobnych cenna i istotna ;)

Od siebie dodam że mój rower bez bagażnika i (niestety ten mam bo jest giga potrzebny) i bez błotników (tych nie mam a przydałyby się czasem oj przydały) wygląda znacznie bardziej kosmicznie, sportowo i rasowo niż niejedna hiper kolarzówka - niestety mam bagażnik i sakwy więc jedynie brak błotników pociesza ;), a jazda w deszczu to niestety mokry cały ja - od spodu i od góry wzdłuż - łącznie z głową pełną piachu ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...