Skocz do zawartości

B'TWIN Triban 520 vs Romet Huragan 1.0 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

 

Gdyby ktoś zastanawiał się nad wzięciem tegorocznego modelu Btwin Triban 520, to jak najbardziej polecam - tym bardziej, że w granicach 2500zł nie znajdzie nic lepszego o tak dobrym osprzęcie na początek przygód z kolarstwem. Chyba, ze lubi używane rzeczy, to już jego sprawa. Na chwilę obecną przejechałem ponad 3000km i jestem wciąż z niego zadowolony a jedyną rzeczą, którą wymieniłem to opony ale to z mojej winy; miałem za małe ciśnienie i opona zygzak zrobiła w jednym miejscu. :) 

 

+ fajna i schludna kolorystyka

+ wygodne siodełko

+ dzięki karbonowemu widelcowi, dobrze się prowadzi na nierównościach (jak to w Polsce bywa)

+ dobra grupa osprzętowa (mimo ze sora, to jednak ma nowsze klamkomanetki) 

+ z racji ze jest turystycznym, można zamontować bagażniki zarówno z przodu jak i z tyłu (są specjalne pivoty ;-)

 

jedynym minusem moze okazać się waga ale można dobrowolnie modyfikować (support jest na HT2, wiec można zamienić z 3 na 2 blaty). 

 

Więcej info o Tribanie to jest na moim blogu - klik: recenzja Triban 520

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy przez parę miesięcy Tribana 520 na którym jeździł mój syn, z tym że z roku 2015 na pełnej Sorze. 2016 jest gorszy. Zgadzam się że jest to całkiem niezła szosówką jak na początek. Kolorystyka mi się podobała. Siodełko absolutnie nie ale dobór siodełka to sprawa indywidualna. Możliwość założenia szerszych opon i błotników/bagążnika zdecydowanie na plus. Na minus osprzęt Sora. Ale za te pieniądze ciężko oczekiwać innego. Jak ktoś jeździł na innych grupach osprzętu to zdaje sobie sprawę że jest to osprzęt którego kultura pracy jest nędzna, jest trudny w regulacji a kształt klamek hamulcowych pozostawia wiele do życzenia. Najniższa grupa osprzętu Shimano na której jeździ się komfortowo to Tiagra 4700 lub dowolne Shimano 105, starsze 10-biegowe 5700 lub bardzo porządne, nowsze 11-biegowe 5800. Na minus niestandardowy rozmiar sztycy podsiodłowej i bardzo miękkie koła. Nie wiem czy można kupić jeszcze Velomarche które tu reklamowaliśmy ale Velomarche zabija Tribana porządnym osprzętem Campagnolo Veloce który jest na poziomie Shimano 105 5700. A kosztował poniżej 2000. No i waga Tribana nie powala ale szosy alu na takim osprzęcie zwykle ważą w pobliżu 10kg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...