Skocz do zawartości

Wagant czy Kross Trans XX


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zamierzam niebawem (bo koniec wyprzedaży już bliski) kupić rower trekkingowy na dojazdy do pracy na codzień, krótkie wycieczki w weekendy i dłuższe (kilkudniowe) od święta.

 

Chciałbym, żeby to był polski rower (ot, fanaberia). Mam na oku dwa modele:

Romet Wagant 4.0, za około 1600 złotych 

Kross Trans Arctica za około 2000 zł.

 

Czy różnica w osprzęcie jest na tyle istotna, że warto dołożyć te 400 złotych i kupić Krossa?

Czy 3 kg różnicy przeszkadza bardzo w używaniu na co dzień?

 

 

Dodam, że mam 175 cm, ważę 80 kg a noga nie mam jak zmierzyć w tej chwili :)

Odnośnik do komentarza

Oba rowery spełnią Twoje wymagania i są ok, Jeśli chodzi o wagę to przy Romecie jest ściema. Oba rowery tak samo uzbrojone z ciężkim dynamem i wszystko +/- w tej samej klasie. Skąd niby te 3kg różnicy między nimi? Nie ma takiej możliwości, poproś w sklepie, żeby zważyli te rowery i sam zobaczysz. jakiś czas temu sprzedałem trekkinga bo po prostu był za duży i nie było już manewru na -. Dlatego podpowiadam: :) Odpowiednia rama dla Ciebie z tych 2 to 19, ale najlepiej pojechać na obu rozmiarach. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaka jest geometria tych ram ale z tym 19" cali to nie byłbym taki przekonany. Też mam 175 wzrostu. 10 lat temu geometria ram była inna i wtedy 19 cali było dla mnie odpowiednie. Obecnie jeżdzę na 17,5 cala, czyli rozmiar M. 19 jest dla mnie zdecydowanie za długie ale to zależy od producenta, każdy ma swoje oznaczenia różniące się miedzy sobą. Proponuję się porządnie pomierzyć za pomocą kalkulatora online i na tej podstawie dobrać wielkość ramy.

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Jak kupisz za długą ramę to wyrzucisz pieniądze w błoto. Jak jesteś na granicy dwóch wielkości to zawsze lepiej kupić mniejszą.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał Toma, waga tych rowerów będzie podobna, a na pewno nie różni je 3 kilogramy wagi. Sam Romet na swojej stronie podaje 17 kg: http://www.romet.pl/Rower,WAGANT_4,10,700,701,14465,2016.html więc to pewnie błąd sprzedającego przy wpisywaniu wagi.

 

Czy warto dopłacić, to klasyczne pytanie :) Wagant jest już wyposażony przyzwoicie, ale Kross ma o oczko lepszy osprzęt. Ale zawsze znajdzie się rower, który będzie o te 400 złotych droższy i jeszcze o oczko lepszy i jeszcze lepszy i jeszcze... :)

 

Ja bym dopłacił, bo w Krossie dostaniesz blokadę amortyzatora (przyda się na asfalcie), o niebo wygodniejsze manetki, lepsze przerzutki, lepszą korbę. Próbuj jeszcze trochę ponegocjować w sklepie, zawsze można spróbować urwać jeszcze chociaż stówkę.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaka jest geometria tych ram ale z tym 19" cali to nie byłbym taki przekonany. Też mam 175 wzrostu. 10 lat temu geometria ram była inna i wtedy 19 cali było dla mnie odpowiednie. Obecnie jeżdzę na 17,5 cala, czyli rozmiar M. 19 jest dla mnie zdecydowanie za długie ale to zależy od producenta, każdy ma swoje oznaczenia różniące się miedzy sobą. Proponuję się porządnie pomierzyć za pomocą kalkulatora online i na tej podstawie dobrać wielkość ramy.

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Jak kupisz za długą ramę to wyrzucisz pieniądze w błoto. Jak jesteś na granicy dwóch wielkości to zawsze lepiej kupić mniejszą.

Jacku nie czytasz uważnie, do wyboru ma ramę 19 i 21 w Wagancie, dlatego napisałem że z tych 2 rozmiarów na pewno nie 21. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...