Skocz do zawartości

Korba 3 rzędowa, pedały - dla byłego ciężarowca 150kg żywej wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam korby 3 rzędowej i pedałów, które wytrzymają w rowerze górskim pracę z rowerzystą o masie 150kg i silnych nogach. Wszystkie obecne korby w pracy pod górkę mają tendencję do szurania o wózek przedniej przerzutki - o pogiętych pedałach nie wspomnę. Szukam jakiego wskazania na producenta czy model, który komuś z tymi parametrami się sprawdził.

Odnośnik do komentarza

Jak wyciskasz przy masie 150 kg nogami na suwnicy ze 250-300 kg to żadna korba CI nie pomoże - każdą zegniesz. Zrób co musiał Pudzian - zamiast walczyć siłą trochę przyspieszył - masy nie musisz zbijać ale zwiększ szybkość kręcenia czyli kadencję - jeśli masz "grube" kopytka to najlepsza metoda na początek będzie znalezienie korb mniejszych - zamiast 172-5 zejdź do 165 mm (ale tutaj rama może CI siodełka nie dać obniżyć) - zmniejszysz w ten sposób moment napędowy a będziesz musiał naturalnie przyśpieszyć obrót aby utrzymać moc na dotychczasowym poziomie. Dodatkowo zamiast 3 możesz wziąć 2-rzędową ale z mniejsza ilością zębów (nie wiem co masz ale zmniejszenie o 5-7% każdej zębatki znacznie podniesie potrzebę kręcenia)Jeśli jeździsz siłowo (niska kadencja) to czas przeistoczyć się w chomiczka. Nie wskaże CI konkretnych rozwiązań bo nie wiem co wytrzyma taki moment siły z długa korbą - myślę że mniejsza korba i zmniejszenie zębatek o parę procent znacznie CI pomoże, potem kadencja ...

Poza tym bez wiedzy tego co używasz nie wiadomo co łamiesz i jaki poziom sztywności jest CI potrzebny - jeśli łamiesz sztywne kute Deorki 3-rzędowe to wyżej zabulisz kupę kasy w zasadzie za zmniejszenie wagi ale wytrzymałości znacząco nie podbijesz - moim zdaniem musisz sprytem jak wyżej - chyba że chcesz bulić za XTR-ki ze zintegrowanym pajakiem za 2 klocki (przykład od czapy - pasujący do mojej idei ale czy podpasuje bez info od Ciebie DLA Ciebie - nie wiem https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-xtr-fc-m980-stan-bdb-165mm-7955505364)

Odnośnik do komentarza

Chyba nie moc jest tu problemem a waga. Bo ja na suwnicy 250-300kg wyciskam bez problemu. W MTB korby są zwykle długości 175 albo 170. I faktycznie może zmiana na 170 byłaby korzystna. Zarówno Shimano Deore jak i SLX wydają się być ok. Mam kolegę, który waży ok. 150 i startuje okazyjnie w maratonach mtb. Ma korby XT i nic nie wygina. A pogięte pedały? Rozumiem że platformowe? Trzeba kupić jakieś z metalową klatką. Może takie?
https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/saint-m820/PD-M828.html

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...