Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rowerowy365 napisał:

Przy normalnym użytkowaniu o ramę nie ma się co martwić

Jasne ale przy normalnym korzystaniu dumper jest nie potrzebny a tylko zwiększa wagę samego roweru i podnosi koszty utrzymania. Hardtail będzie znacznie lepszy.

 

1 godzinę temu, rowerowy365 napisał:

"Nieodpowiedni do MTB XC, All Mountain, Enduro, BMX."

LOL

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle to do czego CI rower - do "pozastanawiania się" czy do użytkowania w jakimś określonym celu - np. przejażdżki po parku, szaleńcza pogoń za rekordami we wspinaniu się czy szybkość, szybkość, szybkość? Powyższe pytania pomogą określić co CI zaproponować - bo ja się akurat zastanawiam nad hulajnogą elektryczną - nie wiem po co, bo kupić nie zamierzam ale myślę o tym i o owym ...

Odnośnik do komentarza

Cześć, 

nie lubię tworzyć nowych wątków prawie o tym samym, dlatego podepnę się pod pytanie kolegi ?

Od 4 lat mam b'twina rockrider 500 i zastanawiam się nad jego zmianą lub lekkim odświeżeniem i dalszym użytkowaniem.

Kilka faktów o moim użytkowaniu roweru. Sezon rowerowy zaczynam na wiosnę, kończę jesienią. Trasy jakie robię to od 30 do 120 km, raczej po asfalcie i dogach rowerowych, rzadziej zdarza mi się zjechać do lasu (choć też mam kilka tras przez las). Do tej pory jestem zadowolony, na moje potrzeby, z RR500. Przy bardzo podstawowym serwisie sprawuje się dobrze.

Myślę o zmianie na RockRider 540 lub 560 - oba mają dobre oceny, na moje potrzeby wystarczające oba.

Druga opcja to wymiana całego osprzętu w obecnym RR500, ale jak zaczynam przeglądać oferty sklepów to o ile w miarę ogarniam korbę, kasetę i łańcuch, tak support, przerzutki i hamulce - zaczynam się już gubić co do czego i z czym ?

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź, w którym kierunku pójść ?  Może ktoś podpowie konkretnie co kupić do RR500, żeby dobrze jeździło? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...