Skocz do zawartości

Nowy rower dla osoby 195cm, 110kg


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Szukam nowego roweru w okolicach 2,5-3000zl. Mam 195cm, przekrok 92cm, ważę skromne 110kg. Myślę nad jakimś crossem/trekkingiem ewentualnie rekreacyjnym mtb. 

Rower będzie używany głównie na asfalcie ewentualnie trochę szutru czy innych pól. Chociaż mam małą zagwozdkę bo praktycznie za płotem budują spory tor do mtb i pewnie tez chcialbym na nim spróbować ?

Na czym mi głównie zależy:

- wygodna pozycja - jak najbardziej wyprostowana

- wytrzymałość do mojej wagi - fajnie jakby sie nie powyginał przy pierwszym wjeździe w las

Obecnie mam 15-letniego gianta którym jeżdżę od święta bo jest zwyczajnie za mały.

Czy do moich potrzeb konieczny jest amortyzator czy wystarczy pełny widelec?

W weekend chciałbym się przymierzyć do paru rowerów i może kupić jak mi coś podpasuje.

Mieszkam w Danii więc polskie firm raczej odpadają ( nie widzi mi się ściąganie roweru z Polski, oprócz tego chcę go najpierw wypróbować na żywo).

Modele które wpadły mi w oko przy przeglądaniu neta:

-giant roam 2 disc, ewentualnie roam 1 jak uda się znaleźć na promocji

- scot sub cross 30, sub cross 25 może 20 jak się uda

Oraz bez amortyzatora 

- giant escape 2

-trek fx 2

Kompletnie nie znam się na firmach rowerowych więc wziąłem te których nazwy znam, z innych firm dostępnych w sklepie obok mnie majã jeszcze:

Bianchi

Cannondale

Centurion

Cube

Focus

Mbk

Nishiki

Specialized

Ale jest tyle tych modeli ze jeszcze ich nie przejrzalem. Jesli któraś z tych firm ma dobry stosunek cena/jakość to proszę o sugedtie. Chcialbym sie troche przygotowac do wizyty w sklepie zeby nie wyjsc z rowerem za który sprzedawca ma największą premię ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Twoje założenia są trochę sprzeczne. Jak najbardziej wyprostowana pozycja to na trekkingu lub rowerze miejskim. Komfort na mtb. Rower mtb jest bardziej wytrzymały od trekkinga. Rower bez amortyzatora w przypadku wjechania w teren oznacza jazdę na pralce w czasie wirowania. Wątpię że masz przekrok 82 bo ja przy 175 wzrostu mam 86. Miałbyś więc proporcje jak goryl ?Ale wszystko możliwe.
Moja sugestia. Kup sobie mtb. Będzie wygodniej i będzie można jeździć w terenie. Rower taki jak Cube Attention SL daje stosunkowo wyprostowaną pozycję. komfort i dobrze daje sobie radę w terenie.

Odnośnik do komentarza

Racja, miało być 92cm.

Że sprzeczne założenia to wiem, bez tego byłoby dużo łatwiej...

Z jednej strony wydaje mi się że w większości będę jeździł jednak po asfalcie, z drugiej fajnie jakby dało się też zjechać w pole czy las + do tego kusi mnie ten tor. Tak źle i tak niedobrze...

Na jakie jeszcze mtb patrzeć żeby pozycja była jak najbardziej wyprostowana?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...