Skocz do zawartości

Kross Vento 2.0/3.0 jaki rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Wybaczcie, jeśli zamieściłem post w złym miejscu. Zamierzam kupić swoją pierwszą szosówkę i zastanawiam się nad Krossem Vento 2.0 z 2018r. Problem natomiast jest taki, że trudno mi ocenić odpowiedni rozmiar dla mnie. W mojej okolicy nie znalazłem żadnego sklepu stacjonarnego z wybranym modelem roweru. Dostępność ubiegłorocznych modeli jest na wyczerpani i zostały głównie rozmiary XS. Nie jestem pewien, czy nie będzie dla mnie za mały. Jeśli nie dostanę odpowiedniego rozmiaru, to rozważam zakup nieco droższego Vento 3.0 2018.

Moje wymiary:

Wzrost: 168 cm

Wys. krocza: 80 (mierzyłem kilkukrotnie, nawet miernikiem laserowym)

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru. Przeszukałem internet i nie znalazłem żadnej osoby o moich gabarytach, która kupowała by ten model.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc ?

 

Odnośnik do komentarza

Twoim naturalnym rozmiarem na wysokość jest rama 52 a na długość 50. Więc możesz jeździć na jednej i na drugiej w zależności od geometrii producenta.
Kross ma głupie oznaczenia. Ciebie interesuje TT czyli efektywna długość górnej rury. Ich rozmiar S ma 546mm czyli jest to z grubsza rama 55 na kogoś 175/178 wzrostu jak ja.
XS ma 516mm czyli rama 51/52. Odpowiednia dla Ciebie. A ile za to chcą? Bo ja bym raczej tego nie kupował chyba że jakaś super taniocha poniżej 2000.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Mociumpel napisał:

mam nadzieje że nie upaliłeś sobie za dużo? ? ...

Mierzyłem wielokrotnie i przez to nie mogłem znaleźć osoby z podobnymi wymiarami.

11 godzin temu, jajacek napisał:

A ile za to chcą? Bo ja bym raczej tego nie kupował chyba że jakaś super taniocha poniżej 2000.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Za 2.0 z 2018r chcą 2070zł. Dlaczego nie? Zły wybór? Zdradzisz mi w jaki sposób wymierzyłeś odpowiednią długość ramy dla mnie?

Odnośnik do komentarza

Dobór wymiarów wynika z doświadczenia. Nie muszę nawet patrzeć w tabelki.


Czemu bym nie wziął? Bo za 2400 jest Triban 520, który IMO jest lepszym wyborem. 300 wiecej i masz dużo lepszy osprzęt i rower, który jeśli pójdziesz drogą rozwoju zostanie z Tobą jako zimówka, wyprawówka lub rower dojazdowy do pracy. Bo można mu założyć szersze opony, pełne błotniki i bagażnik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...