Skocz do zawartości

Szukam roweru do 2 000 PLN (29er)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak z tego linku wychodzi Ci 19" to nigdy wiecej go nie używaj. Przy 170 wzrostu odpowiednią ramą jest 17-17,5 w MTB. Większość tych co mają tu 175-178 wzrostu jeździ w MTB na ramach M czyli 17,5 cala.

Prawidłowy kalkulator jest tu:

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Będąc na granicy dwóch wielkości ramy jest znacznie łatwiej dopasować mniejszą niż większą.

 

Tabelka jaką podaję na blogu jest tylko orientacyjna, aby mniej więcej określić jaki rozmiar ramy jest potrzebny. Tak jak zresztą gadaliśmy w wątku o rowerach fitnessowych,

dużo jeszcze zależy od stosunku długości nóg, do reszty ciała. I często może się okazać, że osoby o podobnym wzroście, będą jeździć na różnych rozmiarach ramy.

 

Tak naprawdę idealnego kalkulatora nigdy się nie znajdzie. Najlepiej jechać samemu i się przymierzyć do roweru :)

Odnośnik do komentarza

@jajacek - nigdy w sumie nie jeździłem z sakwami i szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym. Zawsze to jakaś dodatkowa  możliwość, alternatywa dla plecaka lub możliwość na dłuższe wypady. Czy powyższe modele mają taką możliwość, bo nie mogę się doczytać? Może i trochę się nastawiłem na nówkę dlatego też szukanie zacząłem pod koniec grudnia a nie w sezonie... Czy ceny używek też są niższe niż w sezonie? Co masz na myśli mówiąc świeża używka... ? Zobaczyć niezobowiązująco zawsze można. Nie chciałbym jeździć po całym województwie w poszukiwaniu roweru, ale w promieniu 20 + pow. Wołomiński (cały).

 

To czy któryś rower ma możliwość instalacji błotników i/lub bagażnika musisz szukać w opisie lub na zdjęciach.

 

Co do "świeżych" używek to zawsze można szukać coś rocznego czy max dwuletniego z bardzo małym przebiegiem. Zwykle widać to po korbie. Jak napisy zjechane to znaczy że była intensywna eksploatacja. Jak wyglada jak nowa znaczy zwykle że użytkował "niedzielny" rowerzysta. Sam jestem przykładem że można ucelować coś świetnego za super cenę bo w zeszłym tygodniu kupiłem rower z 2015 roku, który kosztował 4500 za ok. 1500 zł. Praktycznie nowy, przebieg ok. 500 km. Czasem również pracownicy sklepów odkupują mocno przecenione egzemplarze wystawowe lub potestowe i wrzucaja do sieci żeby zarobić parę zł. Warto szukać.

Odnośnik do komentarza

Po maratonie po sklepach i salonach rowerowych w Warszawie udało się ustalić:

Kross B3 2016 w cenie 2350

Kross B4 2015 w cenie 2350

Orbea MX 20 w cenie 2500

Orbea MX 30 w cenie 2159

Unibike Fusion 2015 w cenie 2159 lub 2299 + 229,9 na akcesoria

Co sądzicie o powyższych propozycjach?

Porównanie tych modeli w linku poniżej:

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/porownaj?rowery=39015%3A39014%3A40092%3A40093%3A42961

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...