Skocz do zawartości

Kurtka czy bluza do 100 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem tą wizytówkę, kurtka nigdzie już nie jest dostępna, tylko przez net, więc decyzję podejmę w oparciu o badanie organoleptyczne ;) jeśli ono wypadnie pomyślnie to zabiorę ją na przejażdżkę i napiszę czy była to dobra decyzja. Ze zdjęć wynika, że podobnie jak mój softshell (tej samej firmy) ma zupełnie przewiewne boki. W softshellu świetnie się to sprawdza...

 

Dziś wystarczyła mi kamizelka z siatką na plecach, ale w zeszły weekend przy tej samej temp, tylko mocniejszym wietrze, strasznie zmarzłem i musiałem zawrócić w pół drogi. Później powtórzyłem trasę w softshellu, po odpięciu wszystkich kieszeni i wywietrzników było ok, potem jeszcze złapała mnie krótka ulewa, softshell był mokry, ale ciepły i nie puszczał zimnego wiaru, więc w sumie polecam:

 

https://www.decathlon.pl/softshell-turystyczny-windwarm-500-mski-id_8370292.html

Odnośnik do komentarza

Hej u mnie sprawa wygląda tak podałem numer dzwonili i niestety nie ma już tej bluzy i tych spodenek 900 musieli by je sprowadzić. Zaproponowali mi tą co jajacek ma 900 co polecał i dołożą ultralight kurtkę cienką. Natomiast pracownik stwierdził, że te 900  w nich  się strasznie zapocę i nie są dobre na przejściową porę roku i w zamian zaproponował mi nogawki. 

Odnośnik do komentarza

To dziwne, wg ich strony w Bielsku mają jeszcze 1 sztukę tej bluzy z membraną, przynajmniej w moim rozmiarze, 2XL ;)

 

No trudno, chyba będę musiał sam testy przeprowadzić... moja paczka dotarła już do paczkomatu, ale na szczęście pogoda nie nadaje się na testy :)

 

 

To chyba racja z tymi nogawkami, na pewno jest to bardziej uniwersalne rozwiązanie. Ostatnio kupiłem u nich za jakieś grosze rękawki i fajnie się sprawdzają. Jedziesz w której koszulce a wracasz np w kamizelce i tych rękawkach.

Odnośnik do komentarza

Wiatrówka wreszcie do mnie dotarła.

 

Funkcjonalność super, materiał bardzo dziwny, bardzo cienki i dość nieprzyjemny.

 

Wkurzający kołnierz, bardzo luźny.

 

Nie wiem jednak czy ją zostawię, wziąłem 2xl, większej już nie ma, a jest ciut ciasna - na rower byłoby jeszcze ok, ale w góry już trochę gorzej :/

 

Jeśli zdecyduję się ją zostawić, to napiszę jak się spisuje... oczywiście jak temp. spadnie do tych powiedzmy 15 stopni ;)

Odnośnik do komentarza

Kurka zostaje, przyda się w góry, na rowerze też daje radę. Dziś kurtka przeszła wreszcie test w warunkach bojowych ;) wieczór, dość chłodno i dość zimy wiatr.

 

Kurka faktycznie oddycha, nie jakoś przesadnie, ale jest to wyraźnie odczuwalne. Pocić oczywiście się pociłem, ale boczne panele robiły robotę. Materiał na plecach mógłby oddychać bardziej, ale wtedy pewnie nie chronił by od wiatru. Sam materiał jednak oddycha, przy szybkiej jeździe z górki bardzo, bardzo delikatnie czuć jak powietrze przenika do wnętrza - to bardzo dobrze. Rękawy można odpiąć tylko trochę, powstaje dodatkowy wywietrznik, szkoda że tak łopocze na wietrze ;) szkoda też że ciężko jest otworzyć zamek jadąc. Trochę podciąga mi się na plecach podczas jazdy. Kołnierz bardzo luźny. Buff nie do końca był w stanie utrzymać go na swoim miejscu, trzeba było podciągać.

 

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, choć ze względu na brak odblaskowych elementów (kolor jedynie czarny) luźny kołnierz i słabo oddające plecy (lepiej oddychają boki) nie polecam do zastosowań czysto rowerowych. Natomiast dla kogoś kto chce zaoszczędzić i nie chce kupować ciuchów osobno w góry, a osobno na rower, polecam z czystym sumieniem.

 

Obawiam się, że coś z membraną lub softshellem z przodu a "szmatką" z tylu i tak w końcu będę musiał kupić, ale może się mylę, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...