Skocz do zawartości

Koła szosowe do roweru crossowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem tego roweru: http://infinitibike.pl/glowna/75-spartacus-cross-20.html
Wydawało mi się, że takie koła jak mam teraz będą ok, ale okazało się, że w 95% jeżdżę po szosie, także zastanawiam się nad wymianą kół / opon na szosowe.Pytanie czy musze wymieniać całe koła czy da się do tych obręczy założyć szosowe opony. Specyfikacja roweru pod linkem wyżej, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Te są za małe, chyba że chcesz często łapać kapcie ;-). Polecałbym Continental Tour [700c] slim 28c/37c . To chyba najmniejszy rozmiar dętek z wentylem samochodowym do tego jest gwintowany na całości. Jeżeli koniecznie chcesz mniejsze to 25c/32c ale będą na presta i będziesz musiał wykombinować jakieś gumowe podkładki przy otworze w obreczy bo inaczej pompując na maksymalne ciśnienie opon, będziesz mógł łatwo. uszkodzić dętkę w tym miejscu.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dziś po przejechaniu 40km złapałem flaka z tyłu, mała dziurka, ale powietrze błyskawicznie zeszło. Ogólnie może przejechałem z 50km na tych (https://www.centrumrowerowe.pl/detka-schwalbe-standard-28-cali-pd8502/?v_Id=9514) dętkach. Z czego to może wynikać? Na oponie nie znalazłem żadnego śladu przebicia ani niczego w środku co mogło by to spowodować, to koło było słabiej napompowane poniżej 6.5 atmosfery, może bliżej 6 bo na stacji kompresor pokazywał ERROR gdy próbowałem napompować mocniej, przednie koło bez problemu napompowałem do 6.8.

 

// Update: są dwie dziurki obok siebie, także to musiało być za niskie ciśnienie + najechanie na ostrą krawędź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...