Skocz do zawartości

Pierwsza szosa do około 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra oferta. Kolega kupował chyba za ok. 6k ale dostał tzw. rabat zawodniczy.

Tez tak myślę, była tez propozycja Fuji Grand fondo classico 1.3 na 105 za 5300 zł. Niestety nie mam jeszcze tyle kasy nazbieranej i się nie zdecydowałem. To chyba też niezła propozycja prawda?

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ten Fuji to mam mieszane uczucia. Taki najtańszy karbon typu endurance. Dobra rama, kawałek 105 a reszta maksymalnie po taniości. Odpowiednik Tribana 540 ale w karbonie. Ale Spec też w tych najtańszych modelach potrafi władować jakąś taniochę. Co prawda ostatnio przynajmniej korby i koła daje przyzwoite. No i dobre opony, dobre siodło i dobry kokpit. Więc w zasadzie oszczędza tylko na hamulcach i sztycy podsiodłowej. W modelu Sport najtańsze hamulce klasy jak Tektro w tym Fuji no i najtańsza korba Praxis Works podobnej klasy jak ta Oval w Fuji. Więc w sumie to zbliżone rowery. Mogli by chociaż dać hamulce 105 albo w ogóle pełną grupę. W modelu wyżej, Elite, zupełnie inna bajka. Dostajemy prawie pełną, najnowszą Ultegrę 8000 ze świetną korbą Praxis Works Zayante i karbonową sztycą podsiodłową. Na taki po sezonie to warto się zaczaić. Ale to już będzie cena po sezonie 7,5-8k

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie Jacku za wyczerpującą odpowiedz. Chociaż mam po niej jeszcze wiekszy mętlik w głowie jak miałem. Czyli co byś proponowal kupić w kwocie około 5000 tys? A masz może gdzieś jakiegoś linka do tego Speca Roubaix na ultegrze bo jak szukam to wszedzie na 105.

Ten Fuji to mam mieszane uczucia. Taki najtańszy karbon typu endurance. Dobra rama, kawałek 105 a reszta maksymalnie po taniości. Odpowiednik Tribana 540 ale w karbonie. Ale Spec też w tych najtańszych modelach potrafi władować jakąś taniochę. Co prawda ostatnio przynajmniej korby i koła daje przyzwoite. No i dobre opony, dobre siodło i dobry kokpit. Więc w zasadzie oszczędza tylko na hamulcach i sztycy podsiodłowej. W modelu Sport najtańsze hamulce klasy jak Tektro w tym Fuji no i najtańsza korba Praxis Works podobnej klasy jak ta Oval w Fuji. Więc w sumie to zbliżone rowery. Mogli by chociaż dać hamulce 105 albo w ogóle pełną grupę. W modelu wyżej, Elite, zupełnie inna bajka. Dostajemy prawie pełną, najnowszą Ultegrę 8000 ze świetną korbą Praxis Works Zayante i karbonową sztycą podsiodłową. Na taki po sezonie to warto się zaczaić. Ale to już będzie cena po sezonie 7,5-8k

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

5000 w karbonie oznacza najtańsze modele i kompromisy. Ale rama karbonowa typu endurnace jest znacznie lepsza niż alu. Wolę karbon na niższej grupie niż alu na wyższej. Więc taki Fuji jest rozsądnym zakupem. Z czasem można wymienić elementy napędu, które nam nie odpowiadają. A rama jest bardzo dobra. Podobnie w modelach Specialized serii Sport. Nie bardzo jest sens marnować czas i szukać teraz w necie cen, skoro zakup ma być jesienią. Wtedy można polować w PL. CZ, SK, DE, AUT, CH i UK. Speca Roubaix na Ultegrze za 5k nie kupisz. Można też polowac na mało używane rowery. Tak np. ja wypatrzyłem prawie nowego Tarmaca Michała za 4k.

Odnośnik do komentarza

W sumie najbardziej mi zależy na niezlej ramie. Komponenty można później wymienić. Niestety jeśli chodzi o rowery używane to ja sam bym się nie podjął bo się wogóle nie znam. Chyba że jak już uzbieram kase to może ktorys z forumowiczów pomoże w szukaniu lekkiej używki.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Musiałbyś jeszcze tego forumowicza wziąć pod pachę na jazdę próbną i oględziny ;) Po zdjęciach można ocenić ogólny stan napędu, obręczy czy ogumienia. Są rzeczy niewidoczne lub słabo widoczne - lekkie wykrzywienie wózka przerzutki, luzy w sterach, zjechane łożyska w piastach, źle działające manetki i inne, które czasem ciężko odróżnić od rzeczy nieistotnych, jak choćby niewyregulowane przerzutki czy linki do wymiany.

Odnośnik do komentarza

Musiałbyś jeszcze tego forumowicza wziąć pod pachę na jazdę próbną i oględziny ;) Po zdjęciach można ocenić ogólny stan napędu, obręczy czy ogumienia. Są rzeczy niewidoczne lub słabo widoczne - lekkie wykrzywienie wózka przerzutki, luzy w sterach, zjechane łożyska w piastach, źle działające manetki i inne, które czasem ciężko odróżnić od rzeczy nieistotnych, jak choćby niewyregulowane przerzutki czy linki do wymiany.

Wiem Elle o co chodzi. Tylko. Czasami jest tak że kogoś znajomy sprzedaje rower z przyczyn losowych na przykład. I wtedy kogoś polecić. Jak ja sam będę kupował to zostanę przy nowym bo tam jak wcześniej napisałem się nie znam i nie chce bubla kupić. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ze znajomymi też tak różnie bywa, bo wiesz - czasem i oni mogą się nie znać lub znać się słabo. Ja tak miałam raz z telefonem. Sprzedałam stary, który kupiłam używany, potem sama korzystałam z niego przez rok. Nie miałam mu nic do zarzucenia. Po jego sprzedaniu na Allegro facet zaczął straszyć sądami i urzędem skarbowym (to akurat nie wiem czemu, bo zarobiłam 200zł :p), że mu sprzedałam sprzęt, w którym ktoś majstrował i na dowód tego stwierdził, że śrubki są wyrobione. W zasadzie było to słowo przeciw słowu, rozeszło się po kościach i nie wiem do tej pory, kto miał rację - czy on chciał mnie naciągnąć, czy naprawdę telefon był rozkręcany przez poprzedniego właściciela. Bo skoro działał, nie zwracałam na to uwagi.

Przekładając to na rower, na dzień dzisiejszy nie mam na przykład pojęcia, czy łożyska w kole jeszcze długo pociągną. Jak się toczy i jest okej, to się cieszę ;) A potem ktoś się może czuć oszukany, jak mu w serwisie powiedzą, że powinien wkrótce wymienić łożyska.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...