Skocz do zawartości

Buty SPD, a platformy


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko od razu napiszę żeby się nie śmiać :)

 

Jakiś czas temu kupiłem pedały 520 i do tego buty FLR F-55 i wiadomo jak to jest z SPD pierwszy raz.

Zaliczyłem 2 gleby (bolesne bo już prawie miesiąc się goi) i mam teraz trochę uraz przed SPD (nie czuje się jeszcze tak pewnie na rowerze). Kupiłem bloki wielokierunkowe, wypinam się pewniej nawet w awaryjnych, ale stwierdziłem że jeszcze jakiś czas chyba pojeżdżę na platformach i tutaj pojawia się pytanie/problem.

 

Nie bardzo chcę kupować kolejne buty na platformy, a wszystkie jakie mam na codzień średnio się nadają (tak platformy też są nienajlepsze).

Czy sensownym jest jazda w butach SPD (właśnie FLR F-55) jazda na platformach. Oczywiście po odkręceniu bloków i zaślepieniu.

 

Pozdr.

p.

 

 

ps. Tak wiem, wiem. Za jakiś czas pewnie nauczyłbym się w SPD, ale póki co więcej kuku zrobiły niż pożytku. 

 

edit: pewnie skończy się tak, że do codziennej jazdy będą platformy, a na dłuższe wypady zatrzaski.

Odnośnik do komentarza

W sumie Ci się nie dziwię. Ja tej zimy zaliczyłam bardzo bolesną (i na szczęście tylko bolesną) glebę w lesie. Niestety, rower zakopał mi się w koleinie, która była zamarznięta, normalnie bym się podparła, a tu nie zdążyłam i rypłam na bok - bokiem kolana prosto w zamarzniętą na lód glinę. Bolało mnie przez przeszło tydzień. Z platformami w życiu by do tego nie doszło.

Odnośnik do komentarza

No ja na wczorajszej jeździe miałem takie sytuacje że chyba nie nie wypiął się.

 

@Elle ja właśnie takie 2 zaliczyłem. Kolano 3 tygodnie i udo prawie tyle samo, stąd mój powrót na platformy, ale pewnie trochę pojeżdżę właśnie tak i wrócę jak tylko się uda na spd (na trasy na pewno).

 

Tylko nadal nie wiem co z butami.

Odnośnik do komentarza

w SPDach jeżdżę tylko po mieście, platformy mam w góry. Bezpieczniej się czuję w górach na platformach.

A ja bym powiedział, że wolałbym odwrotnie. W mieście co chwila trzeba się wypinać w terenie dłuższe przebiegi na jednym wpięciu, no i noga bardziej stabilna i nie ześlizgnie się z platformy.

Jak widać każdy ma inaczej :D 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...