Skocz do zawartości

1000 PLN i rower szosowy. Co byście zrobili na moim miejscu?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za pomoc! Raczej wybiorę tego Spartacusa 3.0. Jeśli się uda to bez amortyzatora, bo zależy mi bardziej na prędkości niż wygodzie. Poza tym nie zamierzam jeździć po takich nierównościach by ten amortyzator faktycznie dawał dużo więcej komfortu. Do Infiniti Bike już napisałem, ale jest weekend więc nie spodziewam się odpowiedzi szybciej niż w poniedziałek.

 

Jeszcze raz dzięki! :D

Będę tu jeszcze zaglądał, więc jeśli ktoś ma coś do dodania chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza

Sporo to na 100% ma być szosa, ale budżet jest sztywny, to może triban bez baranka? Choć przyznaję że szosa jest szosą tylko jeśli ma baranek.

 

Ten Rower szosowy firmy Diamonback

Opolskie, NamysłówOpolskie, z Twojego pierwszego linku też jest fajny. Ma dodatkowe klamki w górnym chwycie, jak gravele ;) podejdź do sprzedającego i zobacz ten rower, może będziesz miał szczęście i rower okaże się dobry, a sprzedawca obniży cenę?

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze odnośnie ramy Spartacusa chciałam sprostować, bo jakoś mnie najwyraźniej przyćmiło ;) Chyba jednak 19", skoro dłuższy tułów. Ale to naprawdę dobrze, jakby ktoś o Twoim wzroście się wypowiedział. W każdym razie na pewno Spartacus jest ciutkę dłuższy niż klasyczny cross i nie można się sugerować 17 lub 19 np. Krossa czy Rometa.

Odnośnik do komentarza

Dostałem odpowiedź od InfinityBike, że istnieje możliwość zakupu Spartacus Crossa 3.0 ze sztywnym widelcem. Cena w takiej konfiguracji to 1049 zł. Dodatkowo dostałem informację, że jeśli długość wewnętrzna nogi to więcej niż 80 cm to 19 cali, jeśli mniej to 17. Ja mam jakoś 77-78, więc blisko granicy. Brać 17''?

 

 

Sporo to na 100% ma być szosa, ale budżet jest sztywny, to może triban bez baranka? Choć przyznaję że szosa jest szosą tylko jeśli ma baranek.

Ten Rower szosowy firmy Diamonback
Opolskie, NamysłówOpolskie, z Twojego pierwszego linku też jest fajny. Ma dodatkowe klamki w górnym chwycie, jak gravele ;) podejdź do sprzedającego i zobacz ten rower, może będziesz miał szczęście i rower okaże się dobry, a sprzedawca obniży cenę?

 

Dzięki za radę, ale szczerze mówiąc wolę już coś na gorszych częściach, ale nowy lub używany w idealnym stanie. Poza tym nie znam się na tyle na rowerach by sobie później łatwo wszystko wymieniać co trzeba.

Odnośnik do komentarza

Masz słuszność, też tak jeszcze rok temu uważałam. To znaczy nadal tak uważam, tylko ciut więcej się znam ;) Ale już np. w 10-letni rower się nie wpakowałabym, bo nie umiałabym wyhaczyć, co jest nie tak i co należy doprowadzić do ładu. Wielu ludzi źle przechowuje rowery i nawet przy małym przebiegu sprzedaje potem takie podrdzewiałki, o których w dodatku w oczy Ci wmówią, że przecież działa i nic się nie urywa.

 

Wzięłabym 17", bo potem może być kłopot z nabiałem :)

Odnośnik do komentarza

Triban 500 jest na wolnobiegu? No co Ty? Pewnie mówisz o tym dawno wyprzedanym, którego może jakieś pojedyncze niedobitki znajdziesz w Polsce, jednak nie ma co liczyć, że on kiedykolwiek jeszcze pojawi się on-line. Obecnie Deca z fitnessów ma w ofercie wyłącznie setkę (za 1000zł) oraz 520. Ten pierwszy się do Spartacusa nie umywa, a drugiego nie ma co porównywać, bo kosztuje dwukrotnie więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...