Skocz do zawartości

Co zamiast amortyzatora ST XCM


Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz zastąpić podły amor trochę lepszym. Nie wiem ile ważysz, więc podam swój przykład.

Mam takiego XCRa  tyle że skok 80mm i bez manetki ( jak dla mnie to całkowicie zbędny dodatek ) ważę 65kg i żeby amor zaczął jako tako pracować musiałem skrócić elastometr. Teraz jest lepiej, ale nie ma szans na taką pracę jak przy sprężynie powietrznej.

O dziwo w zimie nawet przy minus 15 dawał radę, może był tylko troszkę wolniejszy.

Alternatywa?

Jeśli nie jeździsz po bardzo trudnym terenie to wywalić amora i wsadzić sztywny wideł, ewentualnie dołożyć do powietrznego. Do lekkiej jazdy XCR wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Z mojej wiedzy wynika że żadne tańsze (czyli poniżej 1000 PLN) amory Suntoura nie działają dobrze. XCR olejowo-sprężynowy koleżanki uginał się w zakresie 3,5 cm. Powietrzny XCR czy Raidon lepiej. ale w porównaniu do RockShoxa są to amory dużo gorzej wykonane, mają dużo gorsze uszczelki przeciwkurzowe, nie mają gąbeczek nawilżających a praca samej sprężyny powietrznej nie jest płynna. Innymi słowy what you pay is what you get. Raidon jest na podobnym poziomie cenowym jak RockShox XC30/32 TK Coil czyli olejowo-sprężynowy. Jeśli nie jeździsz po trudnym i technicznym terenie zdecydowanie kupiłbym RockShoxa olejowo-sprężynowego. Moi kumple mają takie od jakichś 10 lat i żaden z nich nawet serwisu nie robił i nadal pięknie działają. Są to RS Tora, Judy i Dart. Praktycznie nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza

To wszystko były olejowo-sprężynowe. Na dużym mrozie oczywiście że olej gęstnieje. Ale chłopakom amortyzowały bo sam widziałem. Coś za coś. To nie jest sprężyna powietrzna ale za to koszty serwisowe znikome. No i kolega, który waży 60 wymienił w swim sprężynę na najmiększą pod jego wagę. Bo można. Nie wiem jaki to koszt.

Teraz jest nowy Judy 29 powietrzny. Koledzy mają stare na 26 cali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...