Skocz do zawartości

Rower gravel, pomoc w zakupie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Długo zasatanawiałem się, czy założyć ten temat bo kilka podobnych przewija się po forum, jednak te na które natrafiłem nie dokońca odpowiadały na moje dylematy i pytania.

 

Noszę się z zamiarem zakupu roweru typu gravel, do tej pory jeżdziłem tylko na góralach. Wydaje mi się, że gravel będzie idealny na moje potrzeby. Co prawda większość czasu rower na pewno spędzi na drogach miejskich i ścieżkach rowerowych (dojazdy do pracy), jednak często weekendy i dłuższe urlopowe wyjazdy to już zróżnicowany teren. Jestem amatorem, nie znam się na rowerach nawet w jednaj czwartej jak niektórzy z forumowiczów, ale dużo jeżdzę i sprawia mi to frajdę, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze jakiegoś gravela do 7 tysiecy zl. (Rocznie pokonuję ok 6-6,5 tys kilometrów).

 

Na wstępie chciałbym napisać, że od początku nastawiony byłem na Author Ronin 2018, jednak gdy zobaczyłem go na żywo to... Aghrrr. Wiem, że rower ma świetne opinie, jednak poprostu wizualnie to absolutnie nie to.( Nie jestem bardzo wybredny, jednak chciałbym mieć mimo wszystko coś na co mogę patrzeć z przyjemnością). przeglądając internet/ fora/ youtube, natrafiłem na kilka ciekawych rowerów:

 

 Trek Checkpoint Alr4  opócz Ronina był to narazie jedyny jaki przymierzałem i muszę powiedzieć, że wszystko było cacy. Oczywiście cena to już inna bajka, chociaż mieści się w budżecie. Dziwne, że rower za taką cenę jest na Tiagrze, jako amator pewnie nie odczuję różnicy tiagry, 105tki, czy wyższej klasy biegów, ale sam fakt sprzętu do ceny boli. Jednak muszę przyznać, że rower ten podoba mi się  najbardziej.

Cube Nuroad pro/ Nuroad

Superior x-road issue

Kellys soot 5

Scott speedster gravel 10

Czy jesteście w stanie poradzić mi coś najciekawszego stosunku ceny do jakości, lub może podsunąć mi jakieś inne propozycje. Bardzo proszę o pomoc i Wasze opinie. Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza

Checkpoint piękny. Widziałem na żywo. Z marek które wymieniłeś a mieścisz się w budżecie to wybrał bym Treka. Wydaje mi się tylko że mają dziwnie podaną rozmiarówkę. 58" podają od wzrostu 179-186 z długością podsiodłowej 58cm!? Inne parametry także sugerują wskazanie na wyższego osobnika.

Przy jakim wzroście jaką ramę oglądałeś? 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/checkpoint/checkpoint-alr-4/p/22628/?colorCode=black

Odnośnik do komentarza

http://www.cannondalebikes.pl/rowery/2018-szosowe/endurance/synapse-alloy/synapse-disc-105

 

Jeszcze taki Cannondale wpadł mi w oko.

 

Generalnie oprócz Treka i Cube Nuroad, wszystkie rowery sa na shimano 105, w treku poza wygladem podoba mi się ta dożywotnia gwaranja na ramę, miesiąc temu połamałem swojego 6cio letniego Unibike flite i to w mieście( pękło przy sztycy siodełka, a póżniej przy korbie). Nie zastanawiałbym się pewnie długo nad kupnem tego Treka, jednak czytając forum i przeglądając filmiki na youtube, zgodzę się z wieloma użytkownikami, że nie sztuką jest podpalić się i wydać pieniądze, a okaże się, że można mieć coś lepszego lub  podobnego za mniejsze pieniądze, A sam rower jest na tyle świeży, że nie ma jeszcze o nim wielu opini/filmików stąd ta moja prośba do Was.

Odnośnik do komentarza

Synapse jest świetny, ale jego rama mieści tylko oponę 32mm z minimalnym bieżnikiem, to za mało, żeby swobodnie pojeździć po luźnych nawierzchniach, Scott robi fajne wrażenie, ale jak dla mnie dyskwalifikuje go brak sztywnych osi (nic nie piszą o tym w specyfikacji, na zdjęciu wygląda na QR9), Kellys jest ciężki, ma linki na zewnątrz i gruby standard sztycy podsiodlowej, pozatym gdzieś czytałem, że istnieje tylko w katalogu, Superiora nie znam, wygląda całkiem nieźle, niska waga, ciekawe, jak grubą oponę pomieści rama i widelec, Trek może się podobać, ale jest tylko na Tiagrze.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinie, faktycznie waga kellysa duża i co ciekawe nie taka łatwa do znalezienia, Kellys nie ma się czym chwalić w tej materii. Mieszkam w Łodzi a okazuje się, że nie tak łatwo w tak dużym mieście o przymiarki znalezionych rowerów, Nuroady dopiero w przyszłym tygodniu, scotty wyjechały, Superiory najbliżej w Warszawie, Specialized brak... no masakra jakaś. Okaże się, że nim przyjdą Nuroady to wyjadą Treki.

Odnośnik do komentarza

Nuroad pro to mój faworyt w tym zestawieniu, sam chciałbym go zobaczyć na żywca, na stronie Cube'a jest pokazany duży rozmiar 58 i jeszcze ten odwrócony mostek. Nie waży super mało, ale z doświadczenia wiem, że Cube stosuję ciężkie komponenty, takie jak kierownice, sztyce, opony ok. 460g/szt., szkoda też, że widelec nie jest w pełni karbonowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...