Skocz do zawartości

Rower Mtb +-4500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru MTB do codziennej jazdy, także zimą! Czasem jakaś dłuższa trasa poza ścieżką.
Wzrost : 170
Waga : 82 ale zakładam, że spadnie do 72

Poprzedni rower to Kellys Thorx 10 z 2015roku, niestety skradziony. Był w ramie M ale była ciut za duża.

Znalazłem w sumie 4 rowery :
1) Thorx 50 / Gate 50 z 2017roku
2) Kellys R8 z 2017
3) Head X-Rubi IV z 2017 
4) DiamondBack Myers 2.0 z chyba 2017 ( nie ma info, jest na wyprzedaży i kosztuje ~3k ) 

 

Pytanie, czy z moim wzrostem pakować się w 29er? Niby Maja z takim wzrostem sobie radzi - ale wiadomo pro.

Czy ew. da radę w ramię S / 16,17  bo pewnie w takie będę celował zamontować fotelik dla dziecka czy zostaje tylko przyczepka?

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza

Mam kolegę 168 wzrostu. Jego syn się ściga w MTB. Kolega jeździł latami na jakimś Krossie na kołach 26 cali. Czasem wskoczył na rower młodego na kołach 27,5 cala. Jest to rower rakieta, karbonowy wyścigowy Scott o wadze 8,8kg. Niby super ale coś mu nie pasowało. Jednego dnia pożyczył od innego naszego znajomego, karbonowego KTM Aero na kołach 29 cali i w rozmiarze 17,5 cala. Przejechał nim maraton MTB i było łoł. Tam mu się spodobał że taki właśnie kupił i jest nim zachwycony. Nie jest to rower super lekki bo mimo że karbon to waży 11kg ale koledze bardzo pasuje.

Co do Twojego zakupu to w tym budżecie rozważałbym:
Rose Count Solo 2, 1100 Euro
Wymieniony Kellys Gate. Trochę ciężki ale nowoczesny i niezły
Merida Big Nine 600
Head X-Rubi IV z 2017 pierwszy raz spotykam. Specyfikację ma bardzo przyzwoitą.
Kros Level B7 i B8 2017
Romet Mustang 29 2 i 3

Diamond Back dla mnie nie wchodzi w grę bo to rower all mountain, taki bardziej enduro/zjazdowy.

Co do fotelika to mam ambiwalentne odczucia. Miałem fotelik i woziłem na nim młodego. Może z 5 razy. Nie widzę w tym większego sensu. Dziecko siedzi wysoko, rower jest niestabilny. Jakby rama była damka to jeszcze ok. Kolega woził córkę, przewrócił się. Mała upadła z dużej wysokości i złamała rękę. Żona zrobiła aferę i skończyło się jeżdżenie z fotelikiem. Jestem zdania że albo przyczepka albo poczekać aż się będzie nadawać do jeżdżenia samodzielnie. Miałem jeszcze taki sztywny hol, Trail Gator. Dopóki nie dawał radę pod górkę to go na nim ciągnąłem. Ale to też zawracanie gitary. I też użyłem parę razy. Jak miał gdzieś 5 lat to zaczął jeździć samodzielnie po 20/30 km i skończyły się dziwolągi holowo/przyczepkowe.

Więc nie zawracalbym sobie głowy czy będzie pasować fotelik czy nie będzie tylko wybrałbym dobry rower dla siebie. A dzieci szybko rosną.

Odnośnik do komentarza

Rose wygląda naprawdę dobrze, mam tylko pytanie o rozmiar ramy - S tylko w 27.5 a dopiero M jest 29er. Chociaż z drugiej strony w Thorx 10 mialem w M - 625mm a tu jest 605mm - chodzi o efektywność długość rury górnej. Czy można ten rower zakupić na raty? brałbym od razu ;)

a Head jeszcze wczoraj za 4650 a dziś już 5k

Odnośnik do komentarza

@ PanTomek zapoznaj się z Merida Big.Nine XT-Edition 29er 2017 za 900 Euro w http://www.raddiscount.de/P09580.html Details:
Marke: Merida
Modell: 2017
Gewicht: 12,4 kg
Rahmen: BIG.NINE, Aluminium
Gabel: Federgabel Rock Shox 30G RL R Q SA 100 DFBS 46T AIR Remote Lockout (vom Lenker aus blockierbar)
Schaltwerk: Shimano XT Shadow+, 22-Gang
Schalthebel: Shimano XT
Umwerfer: Shimano XT
Kurbelsatz: Shimano XT 34-24 Zähne
Kassette: Shimano M7000-11 11-42 Zähne
Kette: KMC X11
Vorbau: MERIDA Expert OS 5
Lenker: MERIDA Expert OS 720 flat
Bremsen: Shimano M447 180 /160 mm, hydraulische Scheibenbremsen
Bremshebel: Shimano M506
Felgen: MERIDA BIG.NINE, 29 Zoll
Naben: Shimano M4050 cen
Bereifung: Maxxis Ikon 2.2 fold
Sattelstütze: MERIDA Expert SB0
Sattel: Merida Sport
Pedale: XC pro alloy

 

 

Jest też wersja Merida Big.Seven XT-Edition 27,5er 2017 też za 900 Euro http://www.raddiscount.de/P09581.html Details:
Marke: Merida
Modell: 2017
Gewicht: 12,4 kg
Rahmen: BIG.Seven, Aluminium
Gabel: Federgabel Rock Shox 30G RL R Q SA 100 DFBS 46T AIR Remote Lockout (vom Lenker aus blockierbar)
Schaltwerk: Shimano XT Shadow+, 22-Gang
Schalthebel: Shimano XT
Umwerfer: Shimano XT
Kurbelsatz: Shimano XT 36-26 Zähne
Kassette: Shimano M7000-11 11-42 Zähne
Kette: KMC X11
Vorbau: MERIDA Expert OS 5
Lenker: MERIDA Expert OS 720 R12
Bremsen: Shimano M447 180 /160 mm, hydraulische Scheibenbremsen
Bremshebel: Shimano M506
Felgen: MERIDA BIG.NINE, 27,5 Zoll
Naben: Shimano M4050 cen
Bereifung: Maxxis Ikon 2.2 fold
Sattelstütze: MERIDA Expert SB15
Pedale: XC pro alloy
Sattel: Merida Sport

 

W 2017 roku katalogowo były one wycenione na 5990 PLN teraz kupisz je w http://www.raddiscount.de za 3750 PLN + koszty przesyłki
 

Odnośnik do komentarza

Rower bardzo dobrze wyposażony kosztem trochę gorszego amortyzatora. A raczej nie tyle gorszego tylko z węższymi goleniami 30mm i trochę cięższego czyli z trochę gorszych materiałów. Sam amor bardzo dobry z tłumikiem Motion Control i pokrętłami kontroli odbicia i kompresji. Sądzę że przy wadze ok. 80 kg do przyjęcia. Dostaje się bardzo wysokiej klasy napęd XT 2x11 z miksem hamulców zaciski  Alivio plus klamki Deore poprzedniej generacji. Trochę rzadko spotykana korba 34x24. Czasem może trochę brakować na niej przełożeń na płaskim. Ale mój kolega ma taką i specjalnie nie narzeka. Bardzo przyzwoity sprzęt.

 

Natomiast porównując do Rose Count Solo 2 to amor RS Reba jest jednak 2-3 klasy wyżej. Rose ma też lepsze hamulce. Oczko gorszy bo SLX a nie XT napęd ale sam używam SLX i XT i nie widzę między nimi dużej różnicy. No i Merida ma jakieś kiepskie koła a Rose DT Swiss Spline 1900.

 

Oceniłbym że jak ktoś zamierza jeździć bardziej rekreacyjnie to Merida a jak bardziej napierać lub wystartować czasem w maratonie to Rose.

 

Jeśli dobrze dojrzałem na tych zdjęciach:

https://rower-sport.pl/mobile/pl/p/MERIDA-BIG-NINE-XT-EDITION-2017-/3288#

To Merida nie posiada sztywnej osi ani z przodu ani z tyłu.

Nie jest to więc rower nowoczesny i wart upgrade'u w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Cześć, jak już się namyśliłem i zdecydowałem na Rose to zniknął mi ostatni model... :( 
Co sądzicie o tym https://www.rowerzysta.pl/rowery-mtb/rower-gorski-merida-big-nine-800-2015.html albo Thorx/Gate z 2017? Słabszy widelec (dużo ??) ale chyba sporo lepsze koła
Czy warto dopłacić 1k do tych rowerów porównując do Gate/Thorx 50 z 2017/2018 ? 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...