Skocz do zawartości

Rower Mtb +-4500


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem że nie ma sztywnej osi. Nie  dałbym 5k w takim razie. Jak kupować nowy z tej półki cenowej to muszą być sztywne osie. Wiem że w CozmoBike w Izabelinie mają chyba jeszcze Speca Epica Hardtail 2017. Ostatnio kosztował chyba 5,5k. Mój kolega ma taki sam, wczoraj nawet razem jeździliśmy. Amor RockShox Reba, osprzęt SLX 2x11, heble Deore, Waga 11,9kg.

https://www.specialized.com/us/en/epic-hardtail/p/115227

 

http://cozmobike.pl/index.php/cozmobike/main/contact

Zadzwoń i poproś z Maćkiem albo Łukaszem.

Odnośnik do komentarza

5,5k to lekko ponad budżet, chociaż zaraz pochwalę się co znalazłem. Co do Speciala to to Reba jest ale bez blokady na kiero co dla mnie jest ważne bo brakowało mi tego w poprzednim rowerze.

Nigdy nie myślałem o fulu bo wszyscy mówią ciągle, że nowy full to min 10k a tu patrzę i znalazłem na stronie Rose : https://www.rosebikes.pl/bike/rose-dr-z-1-29/aid:8835451475 eurasów za full na rebie (nie wiem jak z damperem - nie znam się ) ale dobre koła dt swiss napęd 3x10, z napędem 2x11 jest drożej o 50 euro. 

Patrzyłem na geometrię ramy i Count ma podobne wymiary w M do mojego starego trochę za dużego thorx 10, chodzi o długość górnej rury - 625 thorx vs 605 count vs 588 full . Z kolej full ma podsiodłem najwięcej ale to chyba oznacza, że byłbym na nim najbardziej wyprostowny. 

Zamierzam zacząć rekreacyjnie ale ambitnie a w przyszłym roku jak formę przez ten sezon ( jako-tako :)) zrobię to wystartować w jakimś maratonie/xc. Pytanie czy full się do tego nadaje - wiadomo waga większa ale nie chcę karbonu więc mniej niż 11 nie planuję a czy to będzie 12,13 czy 14 to dużej różnicy nie odczuję (przynajmniej na moim poziomie). Są jeszcze ostatnie sztuki Rose Count 2 solo, więc najpóźniej w piątek zamówię.

Ciekawe, że na początku planowałem kupić Thorx 10 z 2015 tylko w mniejszej ramie ;x

Odnośnik do komentarza

Z fullem są zawsze dwa problemy. Jest zwykle o kilo cięższy od hardtaila co jest jeszcze do przebolenia a w jeździe rekreacyjnej w ogóle nie ma znaczenia. Najgorszym problemem jest koszt utrzymania. Bo oprócz serwisu amora, dochodzi jeszcze koszt serwisowania dumpera i koszt serwisowania łożysk wahacza. Kolega, który sprzedał fulla z tego powodu mówił że kosztowało go to 600-1000 zł rocznie.

 

Natomiast testowałem różne fulle i gdyby nie te koszty to bardzo chętnie bym fulla kupił bo na fullu wyścigowym jeździło mi się znakomicie. Ja jednak szukam wygodnego hardtaila i są takie, które mają trochę miększe tyły. Zresztą sam obecnie na takim jeżdżę.

 

W maratonie można wystartować w każdej formie. To tylko rzecz podejścia. Mój kolega, jeżdżący rekreacyjnie i dużo ważący, jeździ jakieś 10 maratonów rocznie i jest zwykle gdzieś w 2/3 stawki. Ja też się na ten sezon szykuję na jakieś 3-5 maratonów.

Odnośnik do komentarza

Co do blokady to w niedzielę rozmawialiśmy na ten temat z kolegą. Kiedyś mi się to też wydawało ważne. Obecnie praktycznie nie używam. Używam wyłącznie na długich podjazdach górskich więc bardzo rzadko. Te kilka razy kiedy chciałbym użyć blokada na goleni jaka jest w Specu jest w pełni wystarczająca. A te manetki bloady w RockShoxie są niestety kiepskie i co druga ulega uszkodzeniu.

 

U mnie górna rura w rozmiarze M 17,5 cala ma 604mm i przy moim wzroście 175 jest to dla mnie bardzo dobra pozycja.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...