Skocz do zawartości

Opony terenowe do crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znam się za bardzo na tych wszystkich oznaczeniach na oponach itd..

obecnie w moim rowerze cross mam opony 28 cali

40-622 ( 700x38c)  i są to opony typowo na asfalt całkowicie płaski bieżnik a ja lubię sobie po lesie pośmigać

i chciałbym coś bardziej terenowego może szersze opony ale takie żeby pasowały poleci mi ktoś coś  ???

mój rower to

SPARTACUS CROSS 3.0

 

Odnośnik do komentarza

CST odradzam, pozbyłam się ich, jak tylko kupiłam zarówno Kandsa, jak i Spartacusa. Natomiast Smart Samy ludzie chwalą. Przede wszystkim sprawdź, jaka jest szerokość wewnętrzna obręczy, bo o ile na teren najlepiej brać jak najszersze, to jednak nie każdą szerokość opon można wpakować.

 

Aha, oczywiście wiesz, że cokolwiek kupisz, nie zrobisz ze Spartacusa roweru górskiego?

Odnośnik do komentarza

CST odradzam, pozbyłam się ich, jak tylko kupiłam zarówno Kandsa, jak i Spartacusa. 

 

Co było nie tak z tymi oponami? Spartacusa mam właśnie na CST, ale że nie mam porównania, to i nie wiem czy może być lepiej :) Akurat myślę o zmianie na węższe niż 38, bo większość km robię po asfalcie, ale jedno czego nie mogę się do CST przyczepić - przez te 2700 przejechanych km nie złapałem żadnej gumy, mimo że ważę zbyt dużo jak na ten rower, jeżdżę też po szutrach gdzie kamieni pełno. Pewnie jak wyjmę dętkę z podsiodłówki, to od razu będę jej potrzebował :)

Odnośnik do komentarza

Mogę polecić Smart Samy. Mam w rozmiarze 2,1 i takie pewnie się u Ciebie nie zmieszczą ale zobacz te poniżej:

https://www.dobrerowery.pl/opona-28x1-65-schwalbe-smart-sam-czarna-addix?from=listing

Jeżdżę na takim bieżniku po asfalcie, w błocie, a ostatnio po lodzie i pomimo, że zapomniałem zmniejszyć ciśnienia trzymały się b. dobrze.

Odnośnik do komentarza

Co było nie tak z tymi oponami? Spartacusa mam właśnie na CST, ale że nie mam porównania, to i nie wiem czy może być lepiej :) Akurat myślę o zmianie na węższe niż 38, bo większość km robię po asfalcie, ale jedno czego nie mogę się do CST przyczepić - przez te 2700 przejechanych km nie złapałem żadnej gumy, mimo że ważę zbyt dużo jak na ten rower, jeżdżę też po szutrach gdzie kamieni pełno. Pewnie jak wyjmę dętkę z podsiodłówki, to od razu będę jej potrzebował :)

Jak dla mnie jedyną wadą opon CST w moim Kandsie jest ich waga, ale poza tym nie do zajechania gumy. Też jeździłem w nich po każdej praktycznie nawierzchni, nawet po drodze ze szkieł / ktoś miał taki pomysł żeby na drodze rowerowej porozwalać sobie butelki :o / i nigdy nie złapałem w nich gumy. A SS też mogę polecić do takiej mieszanej jazdy asfaltowo-polno-leśnej.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że kolega miał 38c i szuka węższych, więc porównanie do 2.1 z jakimkolwiek bieżnikiem jest trochę pozbawione sensu. Swoją drogą jak się mają terenowe opony do 35c? Czy to ma rację bytu? Ja na identycznych CST (chyba identycznych - Spartacus Cross 4.0 z 2017 roku), co masz, przejechałam po Słowińskim Parku Narodowym i uważam, że na komforcie zaważyła jedynie szerokość opon - po prostu w tamtym piachu z 35c nie da się nie zapaść i cześć pieśni. Tak samo będzie z każdą 35c, bo ma mniejszą powierzchnię do zaczepienia i oparcia, więc do końca nie rozumiem, czym dyktowana jest zmiana.

 

Ja zmieniłam CST z bardzo śmiesznej przyczyny - piszczały i doprowadzało mnie to do szału. Takie piszczenie czystej opony na asfalcie identyczne, jak niegdyś w adidasach, gdy szło się przez kościół ;) Poza tym wiele powiedzieć nie mogę. Na tych z Kandsa zrobiłam 20km i sprzedałam, a ze Spartacusa ok. 300km i wymieniłam.

 

W kategorii nieprzebijalnej ciężkiej taniochy od lat jestem fanką Kend ;) Sama we wszystkich rowerach asfaltowych jeżdżę na Khanach. Kapcia miałam jednego, też na ścieżce rowerowej, jakiś zardzewiały gwóźdź na 2-3cm - przebił warstwę antyprzebiciową i zrobił małą dziurkę. Na razie jedynie Kendy Koyote nie wyglądają jak nowe (co nie znaczy, że do wyrzucenia i starte, tylko po prostu nie da się udawać, że są nowe), ale po pierwsze mają jakieś 5 tysięcy, a po drugie to też moja zasługa, bo się uparłam lata temu i w kierunkowych terenówkach zasuwałam po asfalcie :P

 

Wracając do Twoich dylematów - co właściwie rozumiesz jako jazdę przez las? Sądziłam, że jak szukasz opon terenowych, to znaczy szerokich, a 35c naprawdę nie wiem, w czym mają szansę być lepsze od CST (żeby była jasność - mówię o tej wersji stosunkowo gładkiej pośrodku oraz jednym rzędem klocków po bokach). Po ścieżkach leśnych zdarzało mi się z konieczności jechać i na slickach 25c szosą, z kolei w prawdziwym terenie to nawet na 1,75 bywało, że musiałam skapitulować.

Odnośnik do komentarza

 

Witam, nie znam się za bardzo na tych wszystkich oznaczeniach na oponach itd..

obecnie w moim rowerze cross mam opony 28 cali

40-622 ( 700x38c)  i są to opony typowo na asfalt całkowicie płaski bieżnik a ja lubię sobie po lesie pośmigać

i chciałbym coś bardziej terenowego może szersze opony ale takie żeby pasowały poleci mi ktoś coś  ???

mój rower to

SPARTACUS CROSS 3.0

 

Elle, kolega ma 38 i chce bardziej terenowe - może szersze. ;) 

Nie wiem jakie wchodzą to tego roweru ale widziałem w rozmiarach: 1,65, 1,60, i nawet 1,40. Może takie się zmieszczą. Mi chodziło też o rodzaj bieżnika i mieszankę, która daje radę w terenie. Pewnie są lepsze ale jeżdżę teraz na tych jednych i te mogę polecić.

Cross to nie MTB, a na grząski piasek to tylko "grubas" się nadaje :) 

Odnośnik do komentarza

Dooobra, piszę z telefonu, Empet mi wszystko namieszał i zrobił ze mnie matoła ;) Zasugerowałam się postem, że "szukam węższych" i przestało się to trzymać kupy, stąd moja powyższa - obecnie bezsensowna - wypowiedź. Podbijam zatem pytanie o szerokość obręczy. Bo bez tego trudno szukać czegoś stricte w teren. Wiadomo, że im szerzej, tym będzie lepiej, a nie wszystkie opony występują we wszystkich rozmiarówkach.

Odnośnik do komentarza

Dooobra, piszę z telefonu, Empet mi wszystko namieszał i zrobił ze mnie matoła ;) Zasugerowałam się postem, że "szukam węższych" i przestało się to trzymać kupy, stąd moja powyższa - obecnie bezsensowna - wypowiedź.

eeej, teraz na mnie? :) Fakt, wtrąciłem się w wątek, bo akurat o oponach jakie mam tak jak i zapewne autor wątku. Tylko, ze lysycoprobo szuka chyba szerszych, a ja faktycznie chcę iść w stronę bardziej „szosowych”

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...