Skocz do zawartości

Początek z szosą


Rekomendowane odpowiedzi

W kategorii cena/jakość na Tribana 540 nie ma mocnych. Na czym przyoszczędzili? Na ramie. Jest dosyć ciężka jak na rower szosowy i wykonana bez polotu. Prosta i solidna. Ale w zamian dostajemy możliwość zamontowania szerokich opon, bagażnika i błotników. Dla kogoś kto chce po prostu jeździć to bardzo dobry rower. Mój brat nie miał problemu, żeby pokonać na nim 270km. Natomiast jak ktoś chce rowerem szpanować no to odradzam zakup :P

Odnośnik do komentarza

Czyli bez szaleństw wybrać tribana 540 który zbiera dobre opinie?  B)  :D

albo Sportifa który choć ma bieg mniej to ma hamulce tarczowe,

 

można też wyłączyć umysł i wybrać sercem, rower taki jaki ci się podoba, marzysz o treku, specu, canyonie, cannondale to kupujesz taki na który cię stać,..

 

trzeba się liczyć z tym, iż w przypadku rowerów lepszych markowo będzie niższa grupa, ale jak często na takiej 11rz. kasecie 11-28 będziesz wykorzystywał skrajne biegi? czy nie wystarczyłaby wtedy kaseta 9rz. 12-25 ?

Odnośnik do komentarza

No i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że nie mam możliwości sprawdzić sobie go na żywo bo w żadnym Decathlonie stacjonarnie nie jest dostępny :(

Możesz go ewentualnie sprawdzić we Francji, bo stamtąd wiozą :). Wiozą szybko i co ważne, z powodu sezonu narciarskiego jest duża szansa, że dostaniesz idealnie wyregulowany :)

Koledzy dobrze piszą, rozmiar M. Rower ma na tyle wygodną ramę, że imho przymiarkę można pominąć.

Odnośnik do komentarza

Akurat znam geometrię ramy M (taką właśnie ma mój brat). Ja mam 180cm wzrostu i nogę 82/83. Aby uzyskać na tej ramie pozycję jaką preferuję musiałbym założyć mostek 12cm i wyciągnąć wszystkie podkładki spod mostka, a nie jestem jakiś super elastyczny (w skłonie dotykam palcami podłogi, ale całej dłoni nie położę). Zatem zakładając, że jesteś bardziej gibki ode mnie to powinieneś... zrezygnować z Tribana i kupić ramę typu "race". Natomiast jeśli Twoja gibkość jest mniejsza od mojej to rama M spokojnie pozwoli Ci znaleźć wygodną pozycję (np. z mostkiem 10cm i 1-2cm podkładek).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...