Skocz do zawartości

Merida big nine 20-md 2017 warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Cichy33 ma 184 wzrostu i ok. 60 wagi. Ma wyśmienite warunki fizyczne do kolarstwa. Szkoda byłoby je marnować na byle jakie jeżdżenie po byle jakich drogach. Zachęcam do wypożyczenia roweru MTB i roweru szosowego i przejechania się nimi zanim podejmiesz jakąś decyzję. Może ktoś z Twoich znajomych ma taki rower i go użyczy. Może to da Ci lepszy pogląd na to co powinieneś kupić. Ja nigdy bym nie sądził że będę jeździć po trasach MTB i rywalizować w maratonie MTB. I nigdy bym tego nie robił gdybym wcześniej nie pożyczał różnych rowerów i nie próbował określić jaki jest mi potrzebny i jaki mi się podoba. Jeśli nie masz ciśnienia na zakup od razu to czekaj na okazję. Kupno takiej Meridy czy Unibike oznacza że jak tylko się przejedziesz na czymś lepszym natychmiast będziesz chciał ją sprzedać. Stracisz na tym min. 500 zł. Być może warto tymczasem wydać te 500 zł na "wypożyczenie" roweru i nim jeździć. Sam musisz ocenić czy Cię na to stać. Ale docelowo te rowery są bardzo kiepskie i długofalowo nie mają w mojej ocenie żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza

Tak Jacek - przyznam ci rację

Długofalowo nie mają sensu - przy sprzedaży straci się co najmniej połowę wydanej kasy.

Warto zainwestować w dużo lepszy sprzęt od razu na starcie, jednak musiałby zmienić budżet lub trafić na super okazję kupna bezpośrednio od pierwszego użytkownika.

I tak jak napisałeś Cichy musi sam ocenić (a będzie mu łatwiej bo Twoje porady powinien wziąć pod uwagę) i odpowiedzieć sobie (za "Chłopaki nie płaczą") "to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić."

Nie wiem jak długo trwa przygoda Cichego z kolarstwem i czego oczekuje, natomiast wielu zaczynało od "kundli", patrz Szajbajk albo Jogurt na rowerze http://jogurtnarowerze.blogspot.com/p/o-mnie.html

I jak pisał Maciek z bloga Hop Cycling obecnie nie ma prostych odpowiedzi na zadawane pytania ;-) bo na każde pytanie należałoby odpowiadać To zależy (i tu lista czynników) :-)

 

PS Pozazdrościć Cichemu warunków "chudy ale byk", ma szanse poszaleć, i z góry go przepraszam oceniłem jego gabaryty wg siebie a ja przy 180 niestety ale ważę o 1/3 więcej ;-)  

Odnośnik do komentarza

Zapewniam że okazje można trafić. Potrzebna jest cierpliwość i doszkalanie się. Jak poczyta i zrozumie różnice i opinie użytkowników to będzie mu łatwiej dokonać wyboru. Potem następuje weryfikacja takiej wiedzy teoretycznej w praktyce. Bywa że bolesna. Optymalnie byłoby oczywiście kupić rower odpowiedni do potrzeb. Niestety rzadko się to udaje. Bo na początku mało kto wie jakie to są potrzeby, jest się ograniczonym budżetem, no i potrzeby często też ewoluują. Ale powiedziałbym że mamy trzy główne typy rowerzystów: szosowcy, off-roadowcy i turyści. Czasem ktoś jest i w jednej i drugiej grupie. Jak się wie w której się jest to łatwiej dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza

Kolejny cenne rady które na pewno jakoś wykorzystam :D

No cóż budżet mam jaki mam bo na razie nie zarabiam i wiecie jak to jest...

Ogólnie czy z kolarstwem zacząłem? Minimalnie można tak powiedzieć. Nie wiem czy wcześniej pisałem ale aktualnie to jeżdżę na jakiejś używce za 200 zł od 5 miesięcy i daje rade, nawet na tych dłuższych trasach. Rozmiar kół takie same, ale rama za to mniejsza. Ogólnie to na zakup tego roweru mam jeszcze czas około miesiąca i pół do dwóch więc w tym czasie na pewno będę szukał jeszcze jakiś okazji. Tak jak pisałem nie wymagam za wiele, po prostu chce, i chce żeby jeździło a z czasem będę po woli dokładał do niego. Wyczynowo też nie jeżdżę bo moja jazda jest raczej spokojna, ale z tym nowym np. tym shockblazem będę próbował czegoś nowego i będę dbał o niego i nie przeciążał go. Najgorzej będzie jak nie zdążę go kupić albo coś :unsure:  ale to się zobaczy w czasie, może się trafi coś lepszego. I zawsze od czegoś trzeba zaczynać :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, pomierz się na Competitive Cyclist Bike Calculator. Sądzę że jesteś bliższy 20 cali więc albo 19 albo 21.

A czemu chcesz koła 27,5? Ten Shockblaze to dramatycznie drogi w stosunku do możliwości. Rozumiem że taniej możesz kupić?

Przy tym wzroście tylko 29 cali. Chłopaki znaleźli Kellys Gate 30 za 3300 czy 3400. Bardzo fajny rower

Odnośnik do komentarza

Wg mnie da się zrobić upgrade - pytanie czy jest sens bo pociąga to wymianę często nie jednego elementu a całych zespołów

Przy tej cenie (a Trek to taki Cadilac w kwestii i marki i ceny, bo przecież z Hameryki) warto się na nim podszkolić

Komponenty roweru i tak będziesz musiał zmieniać bo się niestety ale zużyją wtedy będziesz miał czas na zadumę co i na co wymieniać ;-)

Przy odsprzedaży poźniej masz przy Treku duży atut tzn jego markę ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...